دو راهکار اصلی برای کاهش مصرف برق در تابستان

[ad_1]

«مصطفی رجبی مشهدی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود:کاهش ساعت کاراداری با همکاری استانداری‌های سراسر کشور امسال نیز دنبال شد و در تعداد زیادی از استان‌ها این امر محقق و ساعت‌های کاری اداری با هدف مدیریت مصرف تقلیل یافت.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش (24تا 25درجه) راهکار دیگری برای کاهش بارشبکه برق در زمان اوج مصرف است که ضروری است همه دستگاه‌ها دقت لازم را دراین زمینه داشته و فردی را برای پیگیری آن منصوب کنند.

رجبی مشهدی گفت: نکته دیگر که دستگاه‌های اجرایی لازم است اعمال کنند آن است که یک ساعت زودتر از موعد تعطیلی نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند تا به این ترتیب هم بار اضافی بر شبکه تحمیل نشود و هم مصرف این دستگاه‌ها متعادل شود.

وی از راه‌اندازی سامانه رصد برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه رعایت مدیریت مصرف خبرداد و خاطرنشان ساخت: دستگاه‌ها اگر در مرحله نخست رعایت نکنند تذکر خواهند گرفت و در مراحل بعد شیوه‌های دیگری برای این امر استفاده خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: کنتور هوشمند نیز برای اغلب دستگاه‌های اداری و اجرایی نصب شده است تا مدیریت لازم در باره میزان مصرف آنها را اعمال کند.

رجبی مشهدی افزود: سال گذشته دستگاه‌های اداری و اجرایی همکاری خوبی در زمینه مدیریت مصرف داشتند و امسال نیز تاکنون چنین بوده است.

[ad_2]

Source link