در مبارزه برای برتری اقتصادی در آسیا، باز بودن امری ضروری است

[ad_1]

در زمانی که مرزها و اذهان در حال بسته شدن هستند، توجیه باز بودن برای رهبری پروژه در آسیا، پویاترین منطقه جهان، کانون رقابت آمریکا و چین و سقوط در یک فاجعه دو ساله از یک بیماری همه گیر بی پایان، دشوار است. . اما رهبر یکی اصلا رهبر نیست. نیروهای هند و اقیانوس آرام نظم اقتصادی منطقه ای را در جهتی که می خواهند شکل خواهند داد، تنها در حدی که اقتصادهای شبکه ای پویا باقی بمانند، فرصت های رشدی را برای خود و دیگران ایجاد کنند، نگهبانان نظمی مبتنی بر قانون که اقتصاد شکننده جهانی را تضمین کند، و قادر به استفاده از باز بودن برای افزایش رقابت پذیری خود در بحبوحه یک انقلاب تکنولوژیکی و در عین حال ایجاد انعطاف پذیری در برابر شوک های خارجی هستند. اگرچه منافع شخصی محدود جذب می شود، رهبری روشنفکر در ارائه کالاهای عمومی برای غلبه بر بحران بهداشت جهانی برگ برنده است. این عوامل بر رقابت مداوم برای برتری اقتصادی تأثیر زیادی خواهند گذاشت و نتیجه آن هنوز مشخص نشده است.

صفحات تکتونیکی معماری اقتصادی آسیا در حال جابجایی هستند. نیروی متحرک اتصال است. بزرگترین توافق تجاری جهان، مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP)، که شامل 15 کشور (اما نه هند) است، تعرفه ها را بر اقتصادهای عضو که یک سوم تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهند، کاهش می دهد. ویژگی تعیین کننده این توافقنامه تجارت بزرگ، تعهد مجدد به تجارت در زنجیره تامین با قوانین مبدأ نرم است که اجازه می دهد ارزش در همه اعضا انباشته شود تا واجد شرایط ترجیحات تعرفه باشند. تجارت درون آسیایی و ادغام بیشتر با اقتصاد چین در راه است.

مشارکت جامع و مترقی ترانس پاسیفیک (CPTPP) در حال ورود به مرحله جدید و حیاتی گسترش است. محدودیت پذیرش بالا است و نیازمند حذف همه تعرفه ها، رعایت مقررات مرزی برای ادغام تجارت و سرمایه گذاری، و حمایت متفق القول از سوی همه اعضای موجودی است که توافقنامه را تصویب کرده اند. با وجود این موانع، صف کاندیداها از بریتانیا به چین، تایوان و احتمالاً کره جنوبی در حال افزایش است. قراردادهای تجاری بخش نیز در حال انجام است. تغییر دیجیتال در اقتصادها و جوامع ما، که ناشی از تغییرات تکنولوژیکی و سازگاری با همه‌گیری است، اولویت را به مذاکره در مورد توافق‌نامه‌های تجارت دیجیتالی داده است که می‌تواند جریان داده‌ها را در عین محافظت از اطلاعات شخصی باز نگه دارد. توافقنامه مشارکت اقتصاد دیجیتال که توسط سنگاپور، شیلی و نیوزلند در سال 2020 آغاز شد، با تلاش کره جنوبی و چین برای الحاق در حال افزایش است.

با این حال، ایالات متحده طرف هیچ یک از این قراردادهای تجارت منطقه ای، فرامنطقه ای یا دیجیتالی نیست. در عوض، دولت بایدن قول داده است که چارچوب اقتصادی هند و اقیانوس آرام را در سال 2022 راه اندازی کند که شامل تسهیل تجارت، پایداری زنجیره تامین، همکاری در اقتصاد دیجیتال، کربن زدایی، زیرساخت ها و استانداردهای کار خواهد بود. به این ترتیب، ستون اقتصادی سیاست آسیایی رئیس جمهور جو بایدن، هسته اصلی یکپارچگی اقتصادی یعنی دسترسی به بازار را از دست خواهد داد. هیچ بازگشتی به CPTPP برنامه ریزی نشده است، یک توافق تجاری جدید در افق نیست و حتی پیگیری یک معامله دیجیتال متوقف شده است. این خطر واقعی وجود دارد که دولت بایدن آنچه را که بیش از همه می‌خواهد به منطقه ارائه نکند: آزادسازی تجاری عمیق‌تر و الزام آورتر که بتواند در برابر هوس‌های سیاست داخلی ایالات متحده مقاومت کند و بهبود پس از همه‌گیری را تقویت کند. مجموعه‌ای از گفت‌وگوهای اقتصادی، رهبری آمریکا را در منطقه باز نمی‌گرداند.

دیپلماسی اقتصادی چین آینه ای برعکس است و پکن به دنبال دستیابی به توافقات تجاری بزرگ برای شکل دادن به آینده حاکمیت اقتصادی از درون است. اما چین الگوی باز بودن نیست، بلکه تنها جهانی‌سازی انتخابی را تمرین می‌کند و نظم قاعده‌محور اجبار را تضعیف می‌کند. پکن به دنبال تکیه بر تولید مدرن به تنهایی با یارانه های قوی و مزایای نظارتی برای شرکت های دولتی است و حمایت گرایی دیجیتال خود را دو برابر می کند. شکافی که باید در برآوردن الزامات CPTPP پر شود، در حال رشد است، نه کاهش. راهبرد اصلی اتصال چین، ابتکار یک کمربند یک جاده، موضع دیپلماتیک این کشور را ارتقا داده است، اما پیگیری مداوم منافع شخصی – با شرایط سنگین وام – رهبری چین را تحت الشعاع قرار داده است. ممانعت از دسترسی به بازار چین برای مجازات سیاسی ابزاری است که رهبری چین بیشتر از آن استفاده می کند. حکمرانی اجباری فوایدی برای پکن به همراه دارد، اما پیامدهای منفی بلندمدتی دارد، که دیگران را تشویق به تنوع بخشیدن، توقف طرح‌های اقتصادی مهم (مثلاً موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری با اتحادیه اروپا) و ترسیم مجدد خطوط همکاری امنیتی، همانطور که مشاهده شد. در توافقنامه زیردریایی هسته ای AUKUS که توسط استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده به فضا پرتاب شد.

در این دنیای وابستگی متقابل قوی، ژاپن این فرصت منحصر به فرد را دارد تا قانونگذار روندها در آشتی دادن اتصال اقتصادی و امنیت اقتصادی باشد. توکیو تجربه خوبی در پیشبرد یکپارچگی منطقه ای از طریق قراردادهای تجاری، سرمایه گذاری های زیرساختی و قوانین دیجیتال دارد. اما یک سیستم بین‌المللی پر از رقابت دولتی و نابسامانی‌های اقتصادی، اولویت را به حفاظت از فناوری و زیرساخت‌های حیاتی، تقویت زنجیره‌های تامین و کاهش کمبودهای نیمه‌رسانا داده است. شاید ژاپن اولین کشوری باشد که یک مقام در سطح کابینه را با سبد امنیت اقتصادی منصوب می کند و دولت در حال تهیه پیش نویس لایحه ای جامع درباره اقدامات امنیتی اقتصادی است. فرصت ایجاد تعادل مناسب بین ترویج وابستگی متقابل و محافظت در برابر خطرات آن است. خطر این است که با محدودیت های امنیتی غیرتمندانه ای که نوآوری را از بین می برد و موتورهای تجارت و سرمایه گذاری را از بین می برد، اصلاح شود.

باز بودن برای کشف مجدد بعدی ژاپن بسیار مهم است: تحول دیجیتال. پیشنهاد برتری اقتصادی به بینش کشور در جذب استعدادها با مهارت های درجه یک دیجیتال بستگی دارد. مرزهای بسته این هدف را شکست داد، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، که نشان دهنده عملکرد چین، ژاپن و ایالات متحده در رتبه بندی جهانی رقابت دیجیتالی موسسه بین المللی مدیریت است. ایالات متحده همچنان در توانایی خود برای جذب دانشجویان بین المللی و متخصصان بسیار ماهر پیشتاز است، در حالی که چین در بین المللی شدن سرمایه انسانی برابر نیست. اما ژاپن در برخی زمینه‌های مهم عقب‌تر است. از نظر تجربه بین المللی مدیران ارشد و در دسترس بودن کارکنان با مهارت های دیجیتال، به ترتیب در رتبه آخر و سوم از آخرین اقتصاد از 64 اقتصاد قرار دارد. مقایسه بین ایالات متحده و ژاپن نشان می دهد که تفاوت زیادی در جریان خالص دانشجویان خارجی و توانایی سرمایه گذاری بر کارگران ماهر خارجی وجود دارد. اهداف بین المللی کردن دانشگاه های ژاپن و افزایش تعداد کارگران خارجی با ظهور COVID-19 ضربه بزرگی خورد. دو سال بعد، دولت ژاپن برخی از محدودترین اقدامات مرزی را برای مقابله با گزینه omicron اتخاذ کرد و صدور مجدد ویزای جدید دانشجویی و کاری را به تعویق انداخت. محدودیت های طولانی مدت برای ورود می تواند موذیانه ترین عامل در شکست خطرناک دیجیتال ژاپن باشد.

شکل 1: تقاضای استعدادها: رقابت دیجیتال آمریکایی، چینی و ژاپنی در مقایسه

این بیماری همه گیر همچنان سخت ترین و در عین حال بدیهی ترین درس را به ما می آموزد: تنها راه حل های جهانی کارساز خواهند بود. از آنجایی که بسیاری از مردم در کشورهای در حال توسعه واکسینه نشده‌اند، گزینه‌های جدید همچنان در گردش هستند و از بهبودی همه جلوگیری می‌کنند. توزیع عادلانه 11 میلیارد دوز واکسن کووید-19، که سازمان بهداشت جهانی آن را برای مقابله با همه‌گیری ضروری می‌داند، همچنان یک هدف دست نیافتنی است. در حالی که چین دارای بزرگترین عرضه واکسن در جهان است، این یک مورد سخاوتمندانه نیست، زیرا بیشتر دوزها فروخته می شود (1.59 میلیارد) و تنها بخش کوچکی اهدا می شود (126 میلیون). ایالات متحده و ژاپن باید دیپلماسی واکسیناسیون خود را تقویت کنند و به ترتیب تنها 318 و 30 میلیون دوز واکسیناسیون تا پایان سال 2021 اهدا شده است.

مسیر کمترین مقاومت، برون رفت از بیماری همه گیر است که در خارج از کشور عقب نشینی کرده و بنابراین کاهش یافته است. با برقراری ارتباط با جهان – با ارائه شفا، تحریک رشد و ایجاد انعطاف‌پذیری داخلی – است که برتری اقتصادی ایجاد می‌شود. اقدام واقعی برای رهبری بین المللی در جهان پس از یک بیماری همه گیر، اجتناب از بسته شدن است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis Siteleri