تکمیل بیش از ۹۳ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع

تکمیل بیش از ۹۳ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، اکبر رضایی این مطلب را در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، بیان کرد.
وی با بیان گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته برای حج تمتع افزود : با وجودی که کمتر از یک ماه به آغاز اعزام زائران به سرزمین وحی باقیمانده ولی همچنان منتظریم تا عربستان موضع خود را درباره حج پیش رو مشخص و اعلام کند.
رضایی همچنین به پیش بینی های صورت گرفته در مورد حج آینده اشاره کرد و در عین حال گفت: زائران درمناطقی که ظرفیت خالی وجود دارد درحال ثبت نام و تکمیل وجه هستند.  
علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با وزارت حج عربستان  برای تعیین تکلیف حج، ابراز امیدواری کرد که در روزهای آینده نظر سعودی ها اعلام و وضعیت مشتاقان حج روشن شود.
در ادامه این جلسه سیدعلی مرعشی سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۰ پزشک برای اعزام به حج انتخاب شده اند، گفـت: برای تامین واکسنی که به زائران پذیرفته شده درمعاینات پزشکی تزریق می شود و همچنین برای خرید داروی مورد نیاز در حج اقدامات لازم انجام شد است.  
وی با بیان آماری از تعداد پزشکان زن و مرد و سن زائران افزود: معاینات زائران زیر شصت سال تقریبا به پایان رسیده است.
دراین جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی توجه به پیش بینی ها و برنامه ریزیهای صورت گرفته برای حج در حوزه های فرهنگی، آموزشی و اجرایی را ضروری خواند و خواستار توجه بیشتر به ترکیب زائران زن و مرد شد.
نماینده ولی فقیه  در امور حج و  زیارت همچنین در بخشی از سخنان خود با گرامیداشت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، تصریح کرد: امام خمینی (رض) چهره ممتاز، ویژه و یگانه ای این دوران بود که ما به خوبی نشناختیم و آیندگان ما را نکوهش خواهند کرد که چرا وجود چنین رهبر و شخصیتی را قدر ندانستید.
وی با اشاره به اینکه خداوند در هر عصر و زمانی، شخصیتی را برای احیای برنامه های دینی قرارمی دهد، افزود: امام امت در جایگاهی قرار داشت که تا لحظه آخر عمر سپاسگزار مردم بود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله علامه امینی از امام به عنوان ذخیره خداوندی برای شیعه یاد می کرد، اظهار داشت: شهید آیت الله سیدمحمدباقر صدر می فرمود: «ذوبوا فی الامام الخمینی کما هو ذاب فی الاسلام» درامام خمینی (ره) ذوب شوید همان گونه که او در اسلام ذوب شده است.  
حجت‌الاسلام والمسلمین نواب در پایان سخنان خود همگان را به  پاسداری از هدیه امام خمینی (ره) به مردم ایران اسلامی و مسلمانان و مستضعفان جهان در آستانه سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فراخواند و تاکید کرد: امام امت به درستی خوی ددمنشانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را شناخته بود و امروز شاهدیم که جهان از دست آمریکا و جنایات استکبار در حال  خفه شدن است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>