تفسیر هند در اجلاس سران دموکراسی

[ad_1]

هند به عنوان بزرگترین دموکراسی در جهان، با 1.4 میلیارد نفر، یک شرکت کننده ضروری در همکاری های دموکراتیک، به ویژه فراتر از غرب است. برای دولت هند، آینده دموکراسی در آسیا و آفریقا در حال انجام است، جایی که کشورها در بحبوحه نفوذ روزافزون خودکامه چین، مدل های رقیب حکومتی را تجربه می کنند. هند بیش از یک موضوع اخلاقی، دموکراسی را عاملی می‌بیند که می‌تواند نزدیکی با سایر دموکراسی‌ها را به سمت منطقه آزاد و باز هند و اقیانوس آرام تسهیل کند.

نخست وزیر نارندرا مودی احتمالاً از مشارکت خود در اجلاس سران دموکراسی استفاده می کند تا هند را به عنوان یک دموکراسی قابل دوام معرفی کند که علیرغم کاستی های فراوان، همچنان یک موفقیت چشمگیر در جهان غیرغربی است. او همچنین می تواند این اجلاس را فرصتی برای نشان دادن سیاست خارجی ارزش محور هند و کمک به دموکراسی، به ویژه به کشورهای در حال توسعه ببیند.

برخلاف چین، مودی ممکن است به دنبال برجسته کردن هند به عنوان یک شریک اقتصادی و استراتژیک ترجیحی بر اساس اصول مشترکی مانند حاکمیت قانون برای جذب سرمایه گذاری یا احیای چندجانبه گرایی باشد. در نهایت، مودی می‌تواند از این اجلاس برای فرمول‌بندی بیشتر تعریف غیرغربی و محلی از دموکراسی هندی استفاده کند که ایده استانداردهای دموکراتیک جهانی را محو کند و با حمایت ملی‌گرایانه او طنین انداز شود.

اگرچه دهلی خواهان ایفای نقش فعال در اجلاس سران است، احتمالاً نگرانی هایی وجود دارد. مشارکت همچنین می تواند انتقاد خارجی از سلامت دموکراسی خود هند را افزایش دهد. دولت هند ممکن است در مورد نقش مرکزی واشنگتن در تصمیم گیری در مورد فهرست، دستور کار و آینده اجلاس سران تردیدهایی داشته باشد. در نهایت، دهلی همچنین ممکن است نگران باشد که غیبت برخی از نزدیکترین همسایگان دموکراتیک خود، مانند بنگلادش، به ترویج دیدگاه چین کمک کند که این نشست تنها یک ترفند استراتژیک دیگر به رهبری غرب برای تقسیم آسیا است.

فرصت ها

در راستای اشارات وی به دموکراسی در تعهدات بین المللی قبلی، سخنرانی مودی در اجلاس احتمالاً دموکراسی هند را به عنوان یک الگوی استثنایی و نمونه معرفی می کند. در حالی که این کشور آماده جشن گرفتن 75مین سالگرد استقلال خود از بریتانیای استعمارگر می‌شود، او می‌تواند از این اجلاس به عنوان فرصتی برای نشان دادن نمونه‌هایی از اینکه چگونه دموکراسی هند با وجود چالش‌های فراوان نه تنها جان سالم به در برده است، استفاده کند.

برای حمایت از مشروعیت مدل دموکراتیک هند، مودی احتمالاً چندین واقعیت و ارقام را شامل می‌شود، از جمله سیستم رای‌گیری الکترونیکی هند با حدود 900 میلیون رای‌دهنده و مشارکت بی سابقه در انتخابات ملی 2019. احزاب مخالف در حال حاضر بیش از نیمی از 28 ایالت را اداره می‌کنند. در هند، اما این احتمالاً از دست خواهد رفت. مودی همچنین احتمالاً به ناهمگونی اجتماعی و مذهبی استثنایی کشور، جوانان و ابتکارات سیاسی فراگیر آن برای طراحی هند به عنوان یک دموکراسی رو به رشد و تعمیق و نه عقب نشینی اشاره می کند.

دوم، دولت هند نیز احتمالاً از این اجلاس برای نشان دادن تلاش‌های خود برای ارتقای دموکراسی بین‌المللی که در غرب به‌طور گسترده ناشناخته مانده است، استفاده خواهد کرد. هند هزاران نفر از مقامات آفریقا و آسیا را در مورد سیستم های انتخاباتی و پارلمانی آموزش داده است. مدل همکاری توسعه جنوب-جنوب او بر حکمرانی خوب و مشارکت جامعه مدنی تمرکز دارد.

در آکادمی های نظامی هند، افسران خارجی برای چندین دهه در زمینه کنترل غیرنظامی ارتش آموزش دیده اند و برای احترام به حقوق بشر و رسانه های آزاد آموزش دیده اند. هند از طریق برنامه کمک های فنی خود که به دهه 1960 بازمی گردد، نقش پیشرو در به اشتراک گذاری راه حل های توسعه مبتنی بر نهادهای دموکراتیک و حکومت فراگیر، از بهداشت تا آموزش، ایفا می کند.

سوم، دهلی با تأکید بر ارزش‌های مشترک، ممکن است این اجلاس را فرصتی برای معرفی خود به‌عنوان یک جایگزین استراتژیک برای چین ببیند. به ویژه در دموکراسی های غربی، دولت هند فرصتی برای استفاده از دولت خود به عنوان یک تمایز استراتژیک می بیند. مودی همچنین می‌تواند اقتصاد هند را به عنوان مقصدی مهمان‌نواز برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی کند، با حاکمیت قانون و تنوع داخلی که کارآفرینی و نوآوری را تسهیل می‌کند.

در نهایت، مشارکت مودی به او یک پلت فرم بین المللی دیگر را برای گسترش حمایت سیاسی خود در داخل ارائه می دهد و این پیام را منتقل می کند که هند به عنوان بزرگترین دموکراسی جهان مورد احترام است. او برای تطبیق با پایگاه حمایتی خود، احتمالاً دیدگاه محلی، غیرغربی و «هندی» را از دموکراسی هند به عنوان یک «دولت متمدن» بیشتر بیان می کند، دو اصطلاح محبوب در ایدئولوژی ملی گرایانه بهاراتیا جاناتا حزبش. به عنوان مثال، در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد فرستاده شد به هند به عنوان “مادر” همه دموکراسی ها.

نگرانی ها

در حالی که رویکرد هند به نشست سران دموکراسی احتمالاً ناشی از احساس فرصت است، ممکن است برخی نگرانی‌ها در ذهن تصمیم‌گیرندگان دهلی وجود داشته باشد.

یکی از ریسک‌ها انتقادات اجلاس، چه بین‌المللی و چه داخلی است: آیا هند می‌تواند بدون توجه بیشتر از ارتقای نظام دموکراتیک خود سود ببرد؟ با توجه به اینکه انتظار می رود مودی ویژگی های مثبت دموکراسی هند را برجسته کند، طبیعتاً سؤالاتی در مورد کاستی های آن مطرح خواهد شد.

شاخص های مختلف دموکراسی هند را در مسیر نزولی قرار داده است، از جمله Freedom House for World Freedom، V-Dem و گزارشگران بدون مرز گزارش جهانی آزادی مطبوعات. S. Jaishankar، وزیر امور خارجه هند، این را به عنوان یک تمرین “نفاق” رد کرد، در حالی که یکی از متفکران با نفوذ سیاست خارجی حزب حاکم استدلال کرد که ایالات متحده هیچ مشروعیتی برای اعمال فشار بر هند ندارد مگر اینکه کاستی های دموکراتیک خود را برطرف کند.

علاوه بر دفع انتقادات، دهلی همچنین تلاش های دیپلماسی عمومی را برای فشار به یک روایت جایگزین، خواه بنا بر گزارش ها در حال تعامل با محققان خارج از کشور یا توسعه شاخص دموکراسی خود، مضاعف کرده است. سخنرانی مودی در اجلاس سران دموکراسی احتمالاً به سمت لحن آشتی‌جویانه‌تر، در راستای استراتژی جدید قدرت نرم برای معرفی هند به عنوان سرزمین کثرت‌گرایی، گرایش دارد.

دومین مجموعه احتمالی نگرانی‌ها مربوط به هرگونه ابتکاراتی است که ممکن است به دنبال رسمی کردن اجلاس از طریق یک خط بین دولتی، یا از طریق منشور، یا از طریق دبیرخانه دائمی باشد. هند همچنین باید در مورد مشروط کردن مشارکت آتی به “تعهدات” یا هر نوع معیار عملکرد قابل اندازه گیری شک داشته باشد. اولویت دهلی یک مدل انعطاف پذیر، داوطلبانه و مشورتی خواهد بود.

در نهایت، هند نیز ممکن است نگران غیبت برخی از همسایگان دموکراتیک خود در نشست سران، از جمله بنگلادش، سریلانکا و بوتان، برخلاف دعوت از پاکستان باشد. همچنین غیبت های قابل توجهی در سایر بخش های آسیا وجود دارد، جایی که هند از استدلال های مبتنی بر ارزش برای توضیح مخالفت خود با ابتکار یک کمربند، یک جاده چین استفاده می کند. دهلی با ژاپن و سایر شرکای خود، ابتکارات اتصال جایگزین را به رهبری “هنجارها، حکمرانی خوب، حاکمیت قانون، باز بودن، شفافیت و برابری” ترویج می کند.

هند احتمالاً نگران است که کنار گذاشتن دموکراسی های ناقص خود، عمل به دیدگاه منطقه آزاد و باز هند و اقیانوس آرام و مقابله با نفوذ سیاسی فزاینده چین در منطقه را دشوارتر کند. همانطور که انتظار می رفت، پکن در حال حاضر از فهرست بحث برانگیز دعوت ها برای این نشست استفاده می کند تا استدلال کند که دموکراسی یک تجمل یا تحمیل غرب، ناسازگار با ارزش های آسیایی یا صرفاً یک ابزار استراتژیک ایالات متحده است. چنین دفعی می تواند مشارکت فعال تر هند در برنامه همکاری دموکراتیک جهانی را مختل کند، به خصوص اگر توسط واشنگتن رهبری شود.

ایده ها

علاوه بر فرصت‌ها و نگرانی‌های فوری در مورد این اجلاس، این اجلاس می‌تواند نقش مهمی برای هند در پیشبرد همکاری‌های دموکراتیک جهانی ایفا کند.

به جای جنبه‌های رویه‌ای و ژئوپلیتیکی اجلاس، از جمله دستور کار نسبتاً منفی مقابله با اقتدارگرایی و سایر تهدیدها، هند احتمالاً بسیار مشتاق‌تر از دستور کار مثبتی است که چگونه دموکراسی می‌تواند توسعه را بهبود بخشد. ماده 16 اهداف توسعه پایدار می تواند نقطه شروع خوبی برای بحث هند در مورد توسعه فراگیر از طریق نهادهای موثر، پاسخگو و شفاف باشد. هند در اجلاس وزیران انجمن دموکراسی ها در سال 2020 بر “وابستگی متقابل بین دموکراسی و توسعه” تاکید کرد.

یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه این است که چگونه ابزارهای دیجیتال جدید می توانند به اصلاح قوه قضاییه، افزایش مشارکت مدنی و افزایش کارایی نهادی، مشارکت مدنی و پاسخگویی کمک کنند. نقش تحول آفرین فناوری همچنین زمینه مناسبی را برای همکاری در بخش های آموزش و بهداشت، از جمله برنامه حقوق محور، فراهم می کند. هند به طور فعال با سایر دموکراسی ها در مورد نحوه مدیریت و تنظیم دامنه دیجیتال برای ایجاد تعادل بین محرمانگی، اقتصاد بازار و منافع امنیت ملی درگیر است. مودی اخیراً خواستار یک رویکرد دموکراتیک مشترک برای تأمین امنیت ارزهای دیجیتال شده است.

در حالی که هند همچنان از گفتگوهای بین‌المللی برای بهبود مدیریت انتخابات و اصلاح رویه‌های پارلمانی استقبال می‌کند، اما به طور فزاینده‌ای برای به اشتراک گذاشتن تجربیات در مورد نحوه مقابله با اطلاعات نادرست با بودجه دولتی یا رادیکال‌سازی آنلاین باز است. حتی با توجه به حقوق بشر، ممکن است جایی برای بهبود وجود داشته باشد، همانطور که در احیای گفتگوهای اخیر هند با اتحادیه اروپا و تمایل به افزایش همکاری با سازمان ملل مشخص شد.

در نهایت، این اجلاس همچنین ممکن است هند را تشویق کند تا نقش مهمی در ارتقای همکاری دموکراتیک به خودی خود ایفا کند. یک ایده این است که دولت هند میزبان گفتگوی توسعه دموکراتیک دهلی (4D)، در راستای تمرکز رو به رشد خود بر همکاری جنوب-جنوب باشد. گزینه دیگر احیای گفتگوی بین دموکراتیک هند، برزیل و آفریقای جنوبی (IBSA) است. برای دهلی، اجلاس سران دموکراسی یک شاخص مهم برای ارزیابی این موضوع است که آیا واشنگتن آماده است تا به سایر دموکراسی‌های غیرغربی مانند هند اجازه دهد تا همکاری دموکراتیک را اداره کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü