تحول دیجیتالی کشاورزی در اندونزی

[ad_1]

امنیت غذایی یک هدف مهم برای اندونزی است و از زمان معرفی قانون غذا در سال 2012، این کشور پیشرفت خوبی در تولید مواد غذایی اصلی داشته است. با این حال، گزارش بانک جهانی بیان می کند که عملکرد کلی امنیت غذایی – به عنوان مثال. در دسترس بودن، مقرون به صرفه بودن و کیفیت (تغذیه ای) غذا – مخلوط است. تا به امروز، سیاست های امنیت غذایی بر بهبود در دسترس بودن متمرکز بوده است. در آینده، تمرکز سیاست باید به افزایش دسترسی و کیفیت مواد غذایی تغییر کند. بحران کووید-19 نقاط ضعف سیستم کشاورزی و غذایی کشور را برجسته کرد، اما همچنین فرصتی بی‌سابقه برای تغییر این سیستم به ارمغان می‌آورد.

بخش کشاورزی سنتی در بازارهای نوظهور با فناوری‌های دیجیتال در حال تغییر است و می‌توان آن را در لنز استارت‌آپ‌های ناب مشاهده کرد – «بزرگ فکر کن، سریع عمل کن، کوچک شروع کن». من در فصل خود از کتاب اخیر پیشرفت: وعده فناوری های مرزی برای توسعه پایدار عمیق تر به اندونزی پرداختم. AgriTech از فناوری دیجیتال برای بهبود عملکرد کشاورزی و سودآوری برای کشاورزان خرده‌مالک استفاده می‌کند.

بازارهای نوظهور مانند اندونزی در حال توسعه یک اکوسیستم پویا و پر جنب و جوش AgriTech در پنج مدل تجاری کلیدی هستند – مشاوره کشاورز، وام دهی شریک، قابلیت ردیابی، بازارهای دیجیتال و مکانیزاسیون. افزایش سرمایه گذاری در کشاورزی برای نوسازی سیستم های غذایی و افزایش کارایی آنها کلید بهبود تولید مواد غذایی در کشور است. همچنین کشاورزان کوچک را قادر می سازد تا بهره وری را بهبود بخشند و درآمد بیشتری کسب کنند.

تسهیل و ترویج تحول دیجیتالی کشاورزی برای ارتقای امنیت غذایی

کشاورزی کمترین بخش دیجیتالی شده در اندونزی است و در نتیجه، دستاوردهای بهره وری و فرصت های توسعه استفاده نشده باقی می مانند. تحول دیجیتالی کشاورزی شامل پذیرش فناوری‌های دیجیتالی مانند اتصال به تلفن همراه/اینترنت، هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی (ML)، محاسبات ابری، اینترنت اشیا (IoT) و فناوری بلاک چین / دفتر کل توزیع شده (DLT) است. مدل‌های کسب‌وکار جدیدی را که می‌توانند به بهبود عملکرد کشاورزی، کارایی، درآمد و سودآوری کمک کنند، فعال کنید. علاوه بر این، نیازمند تغییر در تفکر فرهنگ نوآوری به منظور جذب نسل جدیدی از کشاورزان و کارآفرینان است. به منظور اجرا و بهره مندی از مزایای کامل، یک “اکوسیستم کشاورزی دیجیتال” باید توسعه یابد که شامل موارد زیر است:

 • زیرساخت های دیجیتال، مانند داده های کشاورزی (مانند ثبت نام کشاورزان، نقشه های خاک، آب و هوا، کشاورزی، نظارت بر آفات و بیماری ها). سخت افزار دیجیتال (به عنوان مثال فناوری هواپیماهای بدون سرنشین، ماهواره / GIS، حسگرها، ابزارهای تشخیص خاک). و نرم افزار دیجیتال (به عنوان مثال ابزارهای جمع آوری داده ها، ابزارهای مدیریت عامل میدانی، پلت فرم های بلاک چین)
 • زمینه های کاربرد دیجیتال مانند:
  • خدمات مشاوره: انتشار اطلاعات برای بهبود تکنیک های کشاورزی و ترویج فناوری های جدید
  • روابط بازار: تسهیل فروش بین کشاورزان و خریداران
  • دسترسی مالی: تأمین بودجه برای افزایش بهره وری یا سود دهی مزرعه
  • مدیریت زنجیره تامین: ردیابی و مدیریت زنجیره های تامین برای بهبود سودآوری از طریق صدور گواهینامه و قابلیت ردیابی
  • اطلاعات کلان کشاورزی: ​​تولید و/یا انتشار داده های کلان برای ذینفعان

سه عامل حیاتی برای توسعه اکوسیستم کشاورزی دیجیتال مورد نیاز است: داده ها، نوآوری و مشارکت های چندجانبه در بخش های دولتی و خصوصی. تحول دیجیتالی کشاورزی از نوآوری نهادی برای ترویج بارورسازی متقابل دانش و مشارکت‌های مولد با تسریع به اشتراک‌گذاری داده‌ها و آزمایش و آزمایش فناوری‌های مخرب استفاده می‌کند. راه حل های اثبات شده را از طریق تعهدات ملی برای یک سیستم غذایی کارآمد، عادلانه و سازگار با محیط زیست افزایش می دهد.

تبدیل دیجیتال بخش کشاورزی به سایر بازارهای نوظهور می تواند درس های کلیدی را ارائه دهد که اندونزی می تواند با بافت محلی خود سازگار شود. روش های سنتی برای پر کردن شکاف عملکرد – به عنوان مثال با استفاده از کودها و سموم دفع آفات بیشتر و آموزش کشاورزان در شیوه های کشاورزی خوب – کافی نیست. تحول در کشاورزی مورد نیاز است، جایی که داده ها می توانند به دانش بهتر، به موقع و کاربردی منجر شوند. تأثیر آب و هوا، خاک، واکنش محصولات زراعی به شرایط و قطعات کوچک تولید، توسعه راه حل های جهانی را دشوار می کند.

چگونه اندونزی به صورت دیجیتالی بخش کشاورزی را متحول می کند

فناوری می تواند موتور رشد مداوم باشد. با این حال، نمونه هایی از مشارکت عمومی-خصوصی در کشاورزی دیجیتال در اندونزی هنوز محدود است. بنابراین، ایجاد مشارکت های استراتژیک با کسب و کار خصوصی، در قالب مرکز نوآوری، می تواند از داده ها برای باز کردن پتانسیل کامل تحول فناوری در کشاورزی استفاده کند.

چهار ویژگی کلیدی مرکز نوآوری وجود دارد که برای ارائه یک محیط مثبت برای توسعه و رشد استارت آپ های AgriTech و ترویج پذیرش فناوری های دیجیتال در سراسر زنجیره ارزش کشاورزی ضروری است:

 1. توسعه فرابخشی: پیوند بین پلتفرم‌های آگریتک و فین‌تک با توسعه محصولات تامین مالی مناسب برای چرخه تولید کشاورزان و از طریق اتصال آگریتک با بانک‌های تجاری برای منابع تامین مالی اضافی برای وام دادن به کشاورزان.
 2. اهمیت مشارکت های استراتژیک: استارت آپ های AgriTech شبکه کشاورزی خود را با درگیر شدن با شرکای جدید تجارت کشاورزی، مانند پیوندهای دولت-کسب و کار (B2B) برای کار مستقیم با کشاورزان گسترش داده اند. آنها همچنین اتصالات آخرین مایل را به مشتریان در زنجیره تامین و تدارکات گسترش دادند و اولین مایل، مایل میانی و آخرین مایل را پوشش دادند.
 3. ایجاد پایداری پس از COVID-19 برای مقابله با خطرات و چالش ها: تقویت پلت فرم مدیریت ریسک شرکت و در عین حال کمک به کشاورزان کوچک، مانند معاملات بدون تماس و استفاده از فناوری هایی مانند استفاده از حسگرهای اینترنت اشیا برای اندازه گیری عملکرد محصول.
 4. ظرفیت سازی و نوآوری: معرفی کشاورزی سازگار با آب و هوا برای کشاورزان کوچک به منظور ترویج شیوه های کشاورزی پایدار برای رشد مواد غذایی بیشتر با هزینه کمتر از طریق شیوه های نوآورانه که محصولات با کیفیت بالاتر تولید می کنند و به عناصر پرهزینه مانند استفاده کارآمد از کودها و آبیاری برای انواع خاک پرداخته می شود.

مدل‌های مختلف کسب‌وکار AgriTech در سرتاسر جهان برای مقابله با چالش‌های عمده‌ای که کشاورزان کوچک با آن مواجه هستند، پدیدار شده‌اند. اندونزی نمونه ای از دستاوردهایی است که کشورهای در حال توسعه می توانند به آن امیدوار باشند. استارت‌آپ‌های AgriTech هم‌اکنون در شکل‌دهی به زنجیره ارزش کشاورزی در اندونزی پیشرفت کرده‌اند، دقیقاً به همان روشی که فین‌تک‌ها بخش خدمات مالی را متحول می‌کنند. سرمایه گذاری در داده ها و اکوسیستم های نوآوری می تواند نوآوران جوان بیشتری را در کشاورزی جذب کند.

همراه با تنظیم مقررات و افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت ها، فناوری های دیجیتال یک عامل کلیدی در مقابله با امنیت غذایی، کاهش ضایعات مواد غذایی، کشاورزی پایدار و بحران آب و هوا خواهد بود. ایجاد مرکز نوآوری در اندونزی می تواند بسیاری از ذینفعان در زنجیره ارزش کشاورزی را برای به اشتراک گذاشتن داده ها، ترویج نوآوری، ارائه سرمایه گذاری، راهنمایی و ایجاد ظرفیت برای استارت آپ های جوان گرد هم آورد. موفقیت این مرکز به ایجاد مشارکت های عمومی-خصوصی و حصول اطمینان از اینکه مقررات می توانند نوآوری را تقویت کنند و در عین حال خطرات بالقوه را کاهش دهند، بستگی دارد. امروزه به نوآوری های تکنولوژیکی بیشتری در کشاورزی نیاز است. این یک چالش جهانی است و اکنون زمان اقدام است. در روحیه یک استارت آپ باریک: بیایید بزرگ فکر کنیم، کوچک شروع کنیم و سریع عمل کنیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü