به سال 2021 نگاه می کنیم و به سال 2022 نگاه می کنیم

[ad_1]

در سال 2021، مقامات و محققان دولت ایالات متحده نگرانی عمیق خود را از اینکه چین می تواند از قدرت نظامی رو به رشد خود برای تحمیل اتحاد با تایوان استفاده کند، ابراز کرده اند. در مقابل این پس زمینه، روابط ژاپن و تایوان و نقش ژاپن در صلح و ثبات در سراسر تنگه – به عنوان یک همسایه نزدیک که غربی ترین قلمرو آن کمتر از 70 مایل از تایوان فاصله دارد، یک دموکراسی دیگر و متحد ایالات متحده، میزبان حدود 50000 پرسنل نظامی ایالات متحده است. – توجه رسانه ای و سیاسی بی سابقه ای را به خود جلب کرد.

آدام پی لیف، دانشیار روابط بین‌الملل آسیای شرقی در دانشکده همیلتون لوگار دانشگاه ایندیانا و عضو ارشد غیرمقیم در امور خارجه بروکینگز، در مصاحبه‌ای کتبی با رایان هاس، محقق ارشد بروکینگز و رئیس Qi برای مطالعات تایوانی. برنامه سال گذشته روابط ژاپن و تایوان و منتظر بقیه سال 2022 است.

RION HUSS:
شما چندین پروژه تحقیقاتی بزرگ در مورد روابط ژاپن و تایوان در دست اجرا دارید، و همچنین سال گذشته چندین مقاله منتشر کردید که به تحولات اخیر نگاه می کردید. آمریکایی ها چگونه باید رویکرد ژاپن به تایوان را درک کنند؟ آیا رویکرد توکیو از زمان بیانیه اجلاس سران ایالات متحده و ژاپن در آوریل 2021 تغییر قابل توجهی داشته است؟[d] اهمیت صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان و ارتقاء[d] حل مسالمت آمیز مسائل تنگه؟

آدام پی لیف:
سال 2021 سال مهمی برای روابط ژاپن و تایوان بود. من نمی توانم به طور رسمی به یاد بیاورم که روابط “غیر دولتی” آنها قبلاً اینقدر در خارج از کشور – به ویژه در واشنگتن – مورد توجه قرار گرفته باشد. در عین حال، موضع عمومی توکیو برای چندین دهه در مورد نحوه واکنش این کشور به درگیری احتمالی در سراسر تنگه بسیار دقیق تر و سنجیده تر باقی مانده است. مبهمنسبت به بسیاری از عناوین هیجان انگیزی که سال گذشته ادعا شد.

اولین تحولی که می‌خواهم بر آن تأکید کنم، «شمول» قابل توجه ترس از صلح و ثبات در تنگه تایوان در ژاپن است، به‌ویژه پس از نشست آوریل بین رئیس‌جمهور جو بایدن و نخست‌وزیر وقت یوشیهیده سوگا. نه اینکه نگرانی های ژاپن اساساً جدید بود، به ویژه در میان کارشناسان امنیتی ژاپن و سیاستمداران برجسته “تایوان دوست”. در واقع، از سال 1972، موضع رسمی ژاپن خواستار یک “راه حل مسالمت آمیز” برای مسئله تنگه از طریق گفتگو شده است. و در سال 2005، در یک دوره قبلی از اصطکاک شدید بین تنگه ها، دولت های ایالات متحده و ژاپن به طور مشترک “راه حل صلح آمیز” را به عنوان “هدف استراتژیک مشترک” شناسایی کردند. با این حال، اصطکاک رو به وخامت در سراسر تنگه تایوان در سال 2021 رسانه ها، سیاستمداران و سیاستمداران ژاپنی را بر خطرات و تأثیر بالقوه یک درگیری بالقوه بر ژاپن متمرکز کرده است – شاید بی سابقه.

علاوه بر نگرانی های امنیتی، در سال 2021، دولت ژاپن حمایت خود را از تایوان دموکراتیک به عنوان “یک شریک بسیار مهم و یک دوست مهم که با [Japan] ارزش‌های بنیادین را به اشتراک می‌گذارد و نامزدی وی برای عضویت در توافقنامه مشارکت فرااقیانوس آرام (CPTPP) و وضعیت ناظر در مجمع جهانی بهداشت است. دولت ژاپن همچنین به عضویت رسمی خود در چارچوب جهانی همکاری و آموزش به رهبری ایالات متحده و تایوان (GCTF) ادامه داده است. هیچ یک از آنها به خودی خود نشان دهنده موضع یا سیاست جدید ژاپن نبودند، اما به ویژه با توجه به تلاش های فعال پکن برای تضعیف روابط بین المللی تایوان، این حمایت همچنان قابل توجه بود.

آخرین تحول از سال 2021، که مایلم بر آن تأکید کنم، تعمیق مداوم ابتکارات سیاسی است. (از زمانی که روابط دیپلماتیک بین ژاپن و تایوان در سال 1972 به پایان رسید، تبادل قانونگذاری محل اصلی تبادل و همکاری سیاسی بوده است.) برای مثال، در فوریه گذشته، قدرتمندترین حزب سیاسی ژاپن، حزب لیبرال دموکرات (LDP)، اولین حزب خود را راه اندازی کرد. تیم پروژه متمرکز بر تایوان. در تابستان، او توصیه‌های سیاسی به نخست‌وزیر ژاپن ارائه کرد و به تسهیل گفت‌وگو بین قانون‌گذاران کمک کرد، از جمله نشست مجازی سیاستمداران LDP با همکاران حزب حاکم پیشرو دموکراتیک تایوان (DPP) برای بحث در مورد مسائل امنیتی. هماهنگی خاموش سیاستمداران ژاپنی با همتایان آمریکایی در نهایت منجر به اهدای مجموع هشت میلیون واکسن از سوی متفقین علیه کووید-19 تایوان شد.

بنابراین، سال بزرگی بود. اما زمینه نیز بسیار مهم است: تعمیق تدریجی ژاپن-تایوان یک روند بلندمدت بسیار قبل از سال 2021 است، و بسیار مهم است که بین این روند کلی تر و این سؤال خاص که ژاپن چگونه می تواند به درگیری احتمالی بین تنگه ها واکنش نشان دهد، تمایز قائل شود. .

RION HUSS:
از مکالمات ما در سال گذشته به یاد می‌آورم که شما از برخی اظهارنظرها که ادعا می‌کردند موضع ژاپن در مورد درگیری احتمالی تنگه در سال 2021 اساساً یا اساساً تغییر کرده است، کمی ناامید شده‌اید. منبع نگرانی شما چیست و چرا این یک مشکل است؟

آدام پی لیف:
همانطور که در اوت گذشته در یک تحلیل انتقادی نوشتم، تمرکز گزینشی و نامتناسب رسانه‌ها و مفسران بین‌المللی بر چندین اظهارات سیاستمداران در سال گذشته، اتهامات گسترده‌ای را – عمدتاً در خارج از ژاپن – مطرح کرد مبنی بر اینکه دولت ژاپن به نوعی اقدام عمومی بی‌سابقه (و نامشخص) را انجام داده است. پیشاپیش متعهد به «دفاع از تایوان» در صورت حمله چین، یا حمایت بی قید و شرط از ارتش ایالات متحده در صورتی که واشنگتن تصمیم به مداخله در مناقشه تنگه گرفت. اگر صراحت من را ببخشید، این گفته ها به سادگی درست نیست.

شاید معروف ترین و ثابت ترین مثال، اظهارات جهانی تارو آسو معاون نخست وزیر وقت ژاپن در 5 ژوئیه باشد. من نمی توانم وارد کالبد شکافی کامل شوم، اما کافی است بگویم که بسیاری از گزارش ها و نظرات یک زمینه انتقادی را نادیده می گیرند و / یا آنچه را که آس در واقع گفته است، نادرست نشان می دهند: برای شروع، اظهارات آس به LDP گفته شد. حزب سیاسی جمع آوری کمک های مالی در هتلی در توکیو، نه در پارلمان ژاپن، همانطور که برخی ادعا می کنند. این نشان می دهد که آس صراحتا معروف به نظر می رسد به عنوان یک سیاستمدار LDP صحبت می کند، نه به عنوان یک مقام دولتی. دوم، به نظر می رسد آنچه آسو در واقع گفته است، حداقل گاهی به دلیل ترجمه های ضعیف یا ناقص، به طور گسترده ای درک یا اغراق آمیز است. چیزی که به نظر می رسد به عنوان یک امکان مشروط (“مه”) – یعنی، اگر حمله ای به تایوان انجام شد و رهبران سیاسی ژاپن این را یک “تهدید وجودی” برای ژاپن می دانستند – به طور گسترده به عنوان یک تعهد بی قید و شرط (“bi”) به اشتباه معرفی شد. متأسفانه، این اظهار نظر به طور گسترده به عنوان شواهد ادعایی مورد استناد قرار گرفت که نشان می دهد دولت ژاپن به نحوی از موضع ده ساله خود دور شده و علناً متعهد به دفاع از تایوان در کنار ایالات متحده بوده است. که نشد. البته مضمون و نادر بودن چنین سخنی قطعاً آن را در خور خبر و قابل توجه می کرد. اما این واقعیت نیز به ما توصیه می کند که بیشتر مراقب باشیم.

همچنین مشکل ساز است: بدون شک، شواهد معتبر از موضع رسمی ظریف دولت تقریباً به اندازه چند اظهارات چشم نواز مانند Aso مورد توجه قرار نگرفت. با این حال، در طول سال 2021، مقامات ارشد کابینه، از جمله نخست وزیر و دبیر ارشد کابینه، بارها بر ابهام اساسی موضع ده ساله ژاپن تأکید کرده اند: ژاپن می خواهد راه حلی مسالمت آمیز را از طریق گفتگوی مستقیم بین پکن و تایپه ببیند و او را وادار نکند. در صورت وقوع جنگ، از قبل به هر اقدام خاصی متعهد شوید.

به طور خلاصه: در سال 2021، آیا دولت ژاپن علناً قول داده بود که در صورت حمله چین به تایوان، «از تایوان دفاع کند» یا از ایالات متحده حمایت کند؟ خیر گفتی من نمی خواهم اگر چین به تایوان حمله کند و ایالات متحده تصمیم به مداخله بگیرد، از ایالات متحده حمایت کنید؟ همچنین نه. در عوض، دولت ژاپن بارها نشان داده است که آیا ژاپن و چگونه واکنش نشان خواهد داد و تحت چه اختیارات قانونی ممکن است استقرار نیروهای دفاع شخصی خود را در نظر بگیرد، به قضاوت رهبران سیاسی در مورد جزئیات احتمالی بستگی دارد.

عدم تمایل ژاپن به فراتر رفتن علنی از این موضع مبهم نباید به عنوان بی علاقگی یا دوسوگرایی تفسیر شود. همچنین نباید تعجب آور باشد – به هر حال، حتی موضع معروف آمریکا به سمت جلو “از لحاظ استراتژیک مبهم” است و مطمئناً بدون قید و شرط نیست.

اما مهم است که تفاوت های ظریف موضع رسمی ژاپن را به درستی درک کنیم. این یک تفاوت تحصیلی نیست. در آینده، ارزیابی دقیق از موضع دولت ژاپن در مورد این مسائل برای سیاستمداران برای قضاوت صحیح بسیار مهم است. مخاطرات بسیار زیاد است. تجزیه و تحلیل دقیق آنچه در واقع گفته می شود، چه کسی آن را گفته و در چه مقامی ضروری است.

RION HUSS:
آیا می توانید چند سوالی را که در روابط ژاپن و تایوان در سال 2022 دنبال خواهید کرد، با ما در میان بگذارید؟

آدام پی لیف:
ژاپن چقدر فعالانه از درخواست تایوان برای پیوستن به CPTPP در سپتامبر 2021 حمایت خواهد کرد و آیا پیشرفت ملموسی حاصل خواهد شد؟ اگرچه توکیو علناً از آن حمایت کرده است، اما ممنوعیت طولانی مدت تایوان بر واردات مواد غذایی از پنج استان ژاپن در نزدیکی محل فاجعه هسته‌ای فوکوشیما در سال 2011، خار بزرگی در چشم روابط عموماً مثبت باقی مانده است. اگر این ممنوعیت ادامه یابد، مسیر تایوان به عضویت CPTPP می تواند حتی دشوارتر از آنچه در غیر این صورت بود (به دلیل مقاومت پکن) باشد.

ایالات متحده و ژاپن در حمایت از تایوان تا چه حد همکاری با کشورهای ثالث را تعمیق خواهند داد؟ به عنوان مثال، آیا یکی دیگر از متحدان دموکراتیک ایالات متحده یا هند می تواند ژاپن (2019) و استرالیا (2021) را دنبال کند و رسماً به GCTF بپیوندد یا در غیر این صورت همکاری خود را در حمایت از تعامل بین المللی تایوان تعمیق بخشد؟ یا با تعمیق روابط امنیتی بین استرالیا و ژاپن و ابراز نگرانی رهبران استرالیایی در مورد تایوان، آیا هماهنگی سه جانبه عمیق‌تر به این معنی است؟

آیا ژاپن با بیانیه های صریح تر در حمایت از تایوان در بیانیه دوجانبه بین ایالات متحده و ژاپن موافقت خواهد کرد؟ اگرچه دولت ژاپن در سال های اخیر رسما تایوان را به عنوان “شریک بسیار مهم و دوست مهم” معرفی کرده است، اما در بیانیه مشترک اتحاد ایالات متحده و ژاپن، با اشاره صریح به “تایوان” (بر خلاف اظهارات نسبتاً بی ضرر در مورد) مخالفت کرد. صلح و ثبات در تنگه تایوانیا انتقاد از تلاش پکن برای ارعاب تایپه. تکرار زبان سال گذشته در بیانیه 2 + 2 ژانویه 2022 نشان می دهد که این ممکن است به زودی تغییر نکند.

در صورت وجود، چه مدرک عمومی برای تعمیق همکاری امنیتی بین ژاپن و تایوان (ایالات متحده) یا برنامه ریزی اضطراری ایالات متحده و ژاپن در تایوان وجود دارد؟ در طول سال 2021، کارشناسان امنیتی ژاپن و سیاستمداران دوستدار تایوان نسبت به عدم همکاری امنیتی بین ژاپن و تایوان و/یا برنامه ریزی اضطراری بین ایالات متحده و ژاپن به ویژه برای شرایط اضطراری تنگه ابراز نگرانی کرده اند. اگرچه چندین گزارش رسانه‌ای حاکی از پیشرفت‌هایی در مورد دومی است، نتیجه‌گیری واضح از سوابق عمومی دشوار است. در همین حال، برخی صداها از هر دو طرف همچنان از ادامه موانع بر سر راه همکاری امنیتی بین ژاپن و تایوان ابراز تاسف می کنند.

در نهایت، آیا تلاش‌های توکیو و پکن برای جشن گرفتن پنجاهمین سالگرد عادی‌سازی دیپلماتیکشان بر چشم‌انداز همکاری بین ژاپن و تایوان در سال جاری تأثیر منفی خواهد داشت؟ علیرغم اصطکاک قابل توجه در دریای چین شرقی و جاهای دیگر، چین همچنان کشوری حیاتی برای ژاپن است و فومیو کیشیدا، نخست وزیر، خواستار “روابط باثبات” شده است. توکیو و پکن چگونه این سالگرد را جشن خواهند گرفت؟ آیا پیشرفت هایی حاصل خواهد شد؟

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü