با توجه به قدرت مدرن قبایل شبه جزیره عربستان

[ad_1]

هویت‌ها و وابستگی‌های قبیله‌ای همچنان نشانه‌های مهم اجتماعی و سیاسی در کشورهای مدرن و شهری شبه جزیره عربستان هستند. با این حال، در چنین محیط هایی، که به طور قابل توجهی با محیط هایی که قبایل در آن سرچشمه می گیرند، متفاوت است، تعیین اینکه دقیقاً “قبیله” چیست، به طور فزاینده ای دشوار می شود. البته، این قبیله کمتر از دوران قبل از نفت شاهد یک ساختار سیاسی ملموس است – اما تأثیر آن همچنان در نهادهای سیاسی کشور و همچنین در زندگی اجتماعی به طور کلی و حتی در پروژه های دولتی محسوس است. میراث و هویت ملی من و الانود الشاره در کتاب جدیدی با عنوان قدرت قبیله ای و سیاسی در خلیج فارس: دولت سازی و هویت ملی در کویت، قطر و امارات به بررسی نقش قبیله در سیاست در این سه کشور نفتی غنی می پردازیم.

تنش بین قبیله و دولت، که قدمت آن به قرن ها قبل برمی گردد، غیر قابل حل نیست. در واقع، به یک معنا، همانطور که توسط مورخ جوزف کاستینر مستند شده است، این ارتباط همزیستی است. اگرچه قبایل، مانند دولت ها، در ابتدا به دنبال حاکمیت و خودکفایی بودند، اما امروزه در ساختار ثروتمندترین کشورهای نفتی خاورمیانه گنجانده شده اند، زیرا قدرت دولت با ظهور ثروت هیدروکربنی در قرن 1950 افزایش یافت. در حالی که در شرایط فروپاشی دولت، مانند لیبی و یمن، قبایل توانایی خود را برای ظهور به‌عنوان گروه‌های خودمختار نشان داده‌اند که همان خدماتی را ارائه می‌دهند که دولت‌های ضعیف نمی‌توانند ارائه کنند، آنها همچنان به عنوان نشانه‌های مهم شهروندی در شورای خلیج‌فارس هستند. کشورهای همکار (GCC) با دولت های مرکزی قوی و اعضای آنها می توانند شرکای مهم خانواده های حاکم شوند. علاوه بر این، تحول قبایل در کویت، قطر و امارات متحده عربی همیشه به طور منحصربه‌فرد در دستور کار دولت قرار می‌گیرد، و بنابراین ادغام انتخابی نخبگان قبایلی راه مهم دیگری را نشان می‌دهد که در آن نخبگان قبایلی بخشی از ساختارهای سیاسی در چنین کشورهایی هستند.

از طریق یک مطالعه چند رشته ای، کتاب ما به بررسی استفاده فعلی از اصطلاحات می پردازد قبیله و قبیله گرایی به‌عنوان مجموعه‌ای از رفتارهای سیاسی-اجتماعی که، شاید با این وجود، در دولت‌های رانتیر وجود دارد – کشورهایی که از ثروت هیدروکربنی یا رانت‌های خارجی سود می‌برند و بنابراین، در تئوری، بهترین آمادگی را برای خرید مخالفان سیاسی دارند. برای این منظور، استفاده انتخابی از قبایل توسط دولت‌های رانتی و راه‌هایی را بررسی می‌کنیم که سیاست‌ها و لفاظی‌های دولتی در مورد قبایل و رویکرد قبیله‌ای باعث تقویت یا تکه تکه شدن هویت ملی شده است. ما همچنین به دنبال درک این هستیم که چگونه ثروتمندترین رانت خواران در خاورمیانه از لحاظ تاریخی تعامل با جمعیت قبیله ای خود و پیامدهای این انتخاب ها را انتخاب کرده اند، و چگونه جمعیت قبیله ای به این تعاملات می نگرند، علاوه بر اینکه چگونه آنها شیوه های قبیله ای را با آنچه ما تطبیق داده اند. “نور بدوی” را صدا کنید. این تصاحب ذهنی و انتخابی آداب و رسوم قبیله ای در محیط شهری مدرن به نشانه عضویت گروهی در کشورهای مختلف خلیج فارس، در زمینه های سیاسی و اجتماعی و به طور فزاینده ای در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است. در واقع استفاده از لباس های سنتی یا زبان خاصی تبدیل به کوتاه نویسی فرهنگی شده است که به راحتی و به راحتی برای نشان دادن تعلق به گروه بازتولید می شود.

در حالی که اکثر محققان موافق هستند که قبایل از نظر سیاسی و اجتماعی نقش مهمی در شبه جزیره عربستان بازی می کنند، همانطور که نتایج انتخابات در کویت و بحث اخیر در مورد قوانین شهروندی قطر، روش های خاصی که قبایل در آن ساختارهای سیاسی و گفتمان اجتماعی را شکل داده اند، نشان می دهد. به ندرت توضیح داده شد به عنوان مثال، وجود بسترهای آنلاین محدود به اعضای قبایل خاص و همچنین استفاده از اجتماعات غیررسمی اجتماعی از طریق مجالیس (شوراهایی که اغلب در خانه های شخصی برگزار می شوند نامیده می شوند دیویات در کویت) به قبایل اجازه می دهد تا راحت تر از سایر گروه های اجتماعی و سیاسی در بسیج سیاسی غیررسمی اما مؤثر شرکت کنند. در آن زمان، به نظر می رسد هویت اسنادی، به جای پایبندی به ایدئولوژی سیاسی، با درک رأی دهندگان (و انتخابات) در خلیج فارس مرتبط باشد.

با نگاهی فراتر از خلیج فارس، نوع بیعت سیاسی کور مبتنی بر پیوندهای اجتماعی و نه شایستگی، حتی در غرب نیز قبیله ای و مضر تعریف می شود. در اکتبر 2018، جف فلیک سناتور ایالات متحده از آریزونا، منتقد جمهوری خواه رئیس جمهور دونالد ترامپ، از سیاست ایالات متحده خواست تا “قبیله گرایی مخرب چریکی” را رد کند. او تا آنجا پیش رفت که مدعی شد «روابط قبیله ای ما را خراب می کند». کشور ما را از هم می پاشد. این روشی نیست که بزرگسالان عاقل عمل می کنند و مهمتر از همه، تنها قبیله ای که یکی از ما به آنها وفاداری داریم، قبیله آمریکایی است.» زیرا هیچ قبیله ملی مجهز به نهادهای غیررسمی قدرتمند سیاسی مانند خلیج فارس وجود ندارد. حتی در زمینه آمریکا، جایی که هیچ گذشته قبیله ای مشابه شبه جزیره عربستان وجود ندارد، اما وفاداری به نهادی غیر از دولت مشکل ساز و مرتبط با قبیله ارائه می شود که نشان دهنده انعطاف پذیری اصطلاح قبیله گرایی و تا چه حد مفهوم قبیله به عنوان انحصاری و تفرقه افکن در فرهنگ واژگان سیاسی جهان وجود دارد.

با ردیابی روابط تاریخی بین حاکمان کویت، قطر و امارات متحده عربی و جمعیت قبیله‌ای آنها، راه‌هایی را آشکار می‌کنیم که از طریق آن دولت به گسترش هویت‌های قبیله‌ای خاص کمک کرده است. پروژه‌های میراثی مانند موزه‌های ملی یا تعطیلات ملی، که به طور سنتی شهروندان را بر اساس قبیله تقسیم می‌کنند، اغلب به هویت‌های قبیله‌ای اشاره می‌کنند و میزان تولید آن‌ها را به‌عنوان ابتکارات عمدتاً دولتی یا بازتاب مفاهیم مشترک هویت و تعلق روشن می‌کنند. علاوه بر این، حمایت دولتی از ورزش‌های به اصطلاح میراثی مانند شتر دوانی و شاهین‌بازی به گذشته نفتی و عمدتاً قبیله‌ای و همچنین استفاده از نمادهای ملی جدید بازمی‌گردد. قطر نماد رز صحرا را از طریق معماری موزه ملی قطر ارائه کرد، در حالی که طراحی نورمن فاستر در موزه ملی زاید در ابوظبی با هدف تقلید از پرهای شاهین – نماد دیگری از صحرا که به عنوان نماد ملت بازسازی شده است. . ما متوجه شدیم که قبیله در قرن بیست و یکم به طور بالقوه مهمترین عامل تعیین کننده رفتار اجتماعی و سیاسی و همچنین الهام بخش ابتکارات برند دولتی است.

در نهایت، قبیله گرایی به عنوان یک مفهوم در همه کشورهای خاورمیانه مرتبط باقی می ماند، اگرچه خود قبایل قدرت محدودی در ایالت های رانتی باثبات منطقه دارند، جایی که دولت ها وظایفی را بر عهده گرفته اند که زمانی مسئولیت قبایل بوده است. بنابراین، رابطه بین قبیله و دولت نه ثابت است و نه قابل پیش بینی، و تعاریف قبیله یا قبیله می تواند برای افراد مختلف در زمان های مختلف معانی متفاوتی داشته باشد، هم شخصی و هم شهری.

برای سیاستمداران آمریکایی، چالش این است که تعیین کنند کدام بازیگران قبیله ای از نظر سیاسی مرتبط هستند و چگونه از تلاش های دموکراسی سازی ایالات متحده در منطقه حمایت یا به چالش می کشند. در کشورهای حاشیه خلیج فارس که احزاب سیاسی همچنان به طور رسمی ممنوع هستند، گروه های قبیله ای اغلب جایگزین برند حزب می شوند. در نتیجه، هنگامی که آنها اغلب (در برخی موارد به درستی) به عنوان اساساً از نظر سیاسی غیرلیبرال محکوم می شوند، مانند بلوک های اسلام گرا در منطقه، این نهادهای غیررسمی می توانند به طور بالقوه به گفتگوی مهمی برای دولت ایالات متحده تبدیل شوند، زیرا در تلاش برای تقویت روابط محلی و تلاش است. مشارکت سیاسی بیشتر در منطقه را تشویق کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis Siteleri