با افزایش تورم، افزایش دستمزد در شرکت های بزرگ تقریبا کافی نیست

[ad_1]

مانند میلیون‌ها کارگر خط مقدم در سراسر کشور، لیزا هریس، صندوقدار یک فروشگاه مواد غذایی کروگر در خارج از ریچموند، ویرجینیا، در این فصل تعطیلات حقوق بیشتری به خانه خواهد آورد. برای اولین بار در 14 سال کار خود در کروگر، هریس در نهایت بیش از 15 دلار در ساعت به دست آورد – حدود 1.50 دلار بیشتر از قبل از همه گیری کووید-19. اما با وجود افزایش دستمزد، هریس احساس نمی کند که در حال حرکت به جلو است.

هریس در ماه نوامبر به ما گفت: «پول من آنقدرها پیش نمی‌رود. «به همین دلیل است. اما کار من هم سخت تر است. ما با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم. از من خواسته شده است که کار افراد بیشتری نسبت به قبل انجام دهم… اخلاق روی زمین است و مردم تهدید به ترک می کنند.»

پوشش رسانه ای در مورد اینکه چگونه کارگران آمریکایی مانند هریس از همه گیری جان سالم به در برده اند، پیام های متفاوتی را ارائه می دهد. کارگران خط اول ریسک‌های زیادی را متحمل شده‌اند و قربانی‌های قابل توجهی برای حفظ کشور در طول همه‌گیری، اغلب با دستمزد کم، انجام داده‌اند. اما در ماه های اخیر اوضاع بدتر شده است. دستمزدها، حداقل به صورت اسمی، برای بسیاری از کارگران سوپرمارکت ها، انبارها، مغازه ها و رستوران ها افزایش یافته است و به نظر می رسد کارگران اهرمی بر کارفرمایان به دست می آورند. با این حال، تورم – که در حال حاضر به بالاترین حد در نزدیک به 40 سال گذشته رسیده است – از بسیاری از این افزایش ها رد می شود و کارگران خط مقدم با نرخ های تاریخی ترک می کنند.

بنابراین، آیا کارگران امروز نسبت به زمانی که همه‌گیری شروع شد، وضعیت بهتری دارند؟ و اگر چنین است، آیا «بهتر» حتی برای آنچه که سزاوار آن هستند کافی است؟

برای فهمیدن این موضوع، دستمزد کارگران ساعتی در ایالات متحده را در 13 مورد از بزرگترین و سودآورترین شرکت های خرده فروشی، غذا و فست فود در آمریکا تجزیه و تحلیل کردیم. (ما این تجزیه و تحلیل را به عنوان بخشی از یک گزارش بزرگتر در مورد کارگران خط مقدم در اقتصاد همه گیر انجام دادیم که در اوایل سال 2022 ارائه می شود.) هر 13 شرکت نامگذاری شده و جزو تأثیرگذارترین کارفرمایان در صنایع خود هستند. آنها با هم نزدیک به 5 میلیون کارگر آمریکایی را استخدام می کنند. با استفاده از خط‌مشی‌های پرداخت در سطح شرکت، تغییر اسمی و واقعی (تعدیل‌شده با تورم) در میانگین دستمزد در هر شرکت را بین ژانویه ۲۰۲۰ تا پایان اکتبر ۲۰۲۱ محاسبه کردیم. داده‌ها را از طریق ارتباطات مستقیم شرکت تأیید کردیم.

تورم حداقل نیمی از میانگین سود کارگران خط مقدم را از بین برد

ما دریافتیم که دستمزد اسمی (به استثنای عامل تورم) من کردم افزایش، گاهی به طور قابل توجهی، در همه به جز دو شرکت از 13 شرکت. اما تورم بیشتر سودهای متوسط ​​را از بین برد. از ژانویه 2020، تورم تا اکتبر 2021 بیش از 7 درصد و تا نوامبر 2021 نزدیک به 8 درصد افزایش یافته است. تقریباً دو سال است که کارگران با یک بیماری همه گیر جهانی روبرو هستند، میانگین افزایش دستمزد در شرایط واقعی به طور متوسط ​​​​شرکت را برآورد کرده است که فقط 3 نفر است. درصد تا اکتبر (با فرض اینکه 13 شرکت در ماه گذشته دستمزدها را افزایش نداده اند، متوسط ​​افزایش دستمزد تا نوامبر کمتر از 3 درصد خواهد بود.) بدون تورم اندازه گیری شده با شاخص قیمت مصرف کننده، میانگین افزایش دستمزد 10 درصد خواهد بود.

هنگام تخمین اندازه افزایش ها، مقایسه آنها با میانگین سود در صنعت برای همه کارگران مفید است: 5% در محاسبه تعدیل شده بر اساس تورم بین ژانویه 2020 تا اکتبر 2021 برای اوقات فراغت و کسب و کار هتل و 2% در خرده فروشی. در شش شرکت، افزایش دستمزدها حتی پس از تعدیل تورم قابل توجه بود و بین 7 تا 10 درصد بود. اما در هفت شرکت دیگر، افزایش دستمزد واقعی اندک یا حتی منفی بود. (Gap، Lowe’s و Best Buy ممکن است حقوق‌ها را در برخی مکان‌ها یا موقعیت‌های خاص افزایش داده باشند، اما روش‌شناسی ما نتوانست سودهای محلی بیشتری را به دست آورد.)

جدول 1. اسمی نسبت به حقوق متوسط ​​واقعی

شرکت میانگین حقوق برای ژانویه 2020 میانگین حقوق برای اکتبر 2021 تغییر اسمی تغییر واقعی
آمازون 15.75 دلار 18.50 دلار 17% 10%
والمارت * 14.00 دلار 16.40 دلار 17% 9%
استارباکس 14.00 دلار 15% 9%
میسی 15% 8%
چیپوتل 13.00 دلار 15.00 دلار 15% 8%
مک دونالدز 13.00 دلار 10% 7%
هدف 14.48 دلار 16.06 دلار 11% 3%
CVS 15.00 دلار 16.50 دلار 10% 3%
والگرین 14.41 دلار 15.80 دلار 10% 2%
کروگر 15.00 دلار 16.25 دلار 8% 1%
بهترین خرید * 17.67 دلار 4% -2٪
شکاف 0% -7٪
در لو * 0% -7٪

* هنگامی که Walmart و Best Buy دستمزدها را افزایش دادند، پاداش های بهره وری را نیز برای کارگران خط مقدم حذف کردند. بنابراین، این افزایش حقوق ها بیش از حد برآورد می شود. به عنوان مثال، والمارت میانگین دستمزد ساعتی خود را در سپتامبر 2021 به 16.40 دلار افزایش داد، اما در عین حال پاداش های سه ماهه خود را که به طور میانگین 1400 دلار در سال 2020 بود، متوقف کرد. کارمند زمان 36 ساعت در هفته برای 52 هفته از سال تنها 2 درصد خواهد بود، در مقایسه با 9 درصد بدون تعدیل برای پاداش های از دست رفته. افزایش حقوق لاو احتمالاً در نمودار دست کم گرفته شده است، زیرا پاداش های سه ماهه ای را که شرکت در طول همه گیری اعطا می کند در نظر نمی گیرد.

منبع: تجزیه و تحلیل بروکینگز داده های میانگین دستمزد ساعتی توسط گزارش شرکت یا ارتباط مستقیم. دستمزدها تا اکتبر 2021 با استفاده از محاسبه‌گر تورم CPI اداره آمار کار تعدیل شد. از زمان اعمال افزایش ماهانه دستمزدها، میانگین دستمزدها برای Best Buy، Gap، Lowe’s، MacDonald’s و Starbucks تعدیل شده است.

تورم کارگران بسیاری از شرکت ها را مجبور کرده است که افزایش دستمزد واقعی ساعتی خود را به پنی گزارش کنند

راه دیگر برای بررسی این افزایش دستمزدها، ساعتی پس از تعدیل تورم است:

Kroger فکر کنید: این شرکت میانگین دستمزد ساعتی خود را از 15 دلار در ساعت در اوایل سال 2020 به 16.25 دلار در ساعت در اکتبر 2021 افزایش داد، تفاوتی معادل 1.25 دلار در ساعت در شرایط اسمی. با این حال، به دلیل تورم، یک کارگر کروگر باید در اکتبر 2021 16.08 دلار درآمد داشته باشد تا بتواند همان قدرت خرید خود را داشته باشد و در ژانویه 2020 هر ساعت 15 دلار درآمد داشته باشد. واقعی افزایش دستمزد کارگران کروگر تا اکتبر تنها 17 سنت در ساعت است.

در عرض یک ماه، این تفاوت جمع می شود. برای یک کارمند تمام وقت کروگر که 36 ساعت در هفته کار می کند، افزایش اسمی 1.25 دلار در ساعت برابر با افزایش ماهانه 180 دلار است. تعدیل شده برای تورم، واقعی افزایش حقوق ماهانه برای این کارمند کروگر کمتر از 25 دلار است.

اکثر کارگران خط مقدم هنوز به اندازه کافی درآمد ندارند تا بتوانند از عهده آن برآیند

سرفصل های افزایش دستمزد کارگران خط مقدم – حتی افزایش دستمزدهای واقعی – اغلب این واقعیت را مبهم می کند که دستمزدها سطوح آنها هنوز پایین هستند. در شرایط تورمی امروز، حتی با افزایش دستمزدها، حداقل آستانه برای سطح قابل قبول دستمزد در حال افزایش است. تورم باعث افزایش هزینه برای نیازهای روزانه مانند غذا، اجاره، گاز و آب و برق شده است. از اکتبر 2021، “دستمزد مادام العمر” – دستمزدی که به یک کارگر تمام وقت در خانواده ای با دو بزرگسال شاغل و دو کودک اجازه می دهد تا از عهده پرداخت هزینه برآیند. فقط ابتدایی ترین نیازها، بدون چیزی برای پس انداز – 17.70 دلار در ساعت در سطح ملی بود، پس از تعدیل تعمیر و نگهداری MIT برای سال 2019 در مقایسه با تورم تا اکتبر 2021.

از 13 شرکتی که ما تجزیه و تحلیل کردیم، فقط آمازون پرداخت می کند میانگین حقوقی که مطابق با این استاندارد زندگی باشد. هیچ یک از شرکت ها پرداخت نمی کنند کمترین حقوقی که استانداردهای تعمیر و نگهداری را برآورده می کند و تضمین می کند که همه کارکنان می توانند نیازهای اولیه را تامین کنند.

حتی با افزایش دستمزدها، اکثر کارگران هنوز کمتر از معیشت درآمد دارند
منبع: تجزیه و تحلیل بروکینگز داده‌های محاسبه‌گر هزینه MIT. داده های دستمزد از طریق گزارش شرکت یا ارتباط مستقیم. توجه: کروگر حداقل دستمزد کل شرکت را بالاتر از حداقل دستمزد فدرال 7.25 دلار در ساعت گزارش نمی‌کند.

و این است استفاده از نفقه برای کارگر تمام وقت; یک کارگر پاره وقت برای پوشش هزینه های ماهانه باید در هر ساعت درآمد بسیار بیشتری داشته باشد. سه شرکت فست فود که ما مورد بررسی قرار دادیم به اکثر کارگران خود فقط کار پاره وقت ارائه می دهند. در سایر شرکت ها تا 40 درصد کارگران پاره وقت هستند. این بدان معناست که اکثر کارکنان در این شرکت ها شانس کمی برای کسب درآمد کافی برای تامین نیازهای اولیه خانواده خود دارند.

به عنوان مثال، Chipotle پوشش رسانه ای مثبتی برای افزایش حقوق دریافت کرد. افزایش واقعی حقوق 9 درصدی شرکت در میان 13 شرکتی که مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. اما این افزایش از پایه پایین بود: حداقل ارزش Chipotle از تنها 9 دلار به 11 دلار افزایش یافت، در حالی که میانگین دستمزد ساعتی آن از 13 دلار به 15 دلار افزایش یافت. طبق میانگین دستمزد ساعتی جدید 15 دلاری، یک کارمند Chipotle که 25 ساعت در هفته کار می کند – ساعات کار متوسط ​​​​کارمند Chipotle در سال 2020 – کمتر از 20000 دلار در سال جمع آوری می کند که تنها حدود نیمی از درآمد سالانه مورد نیاز برای پایه است. بقا یک کارمند Chipotle که حداقل 11 دلار در ساعت برای شرکت درآمد دارد و 25 ساعت در هفته کار می کند، کمتر از 15000 دلار در سال درآمد دارد – درآمدی به قدری پایین که یک خانواده دو نفره را زیر خط فقر فدرال قرار می دهد.

ما کمبود شغل خوب داریم نه کارگر

لیزا هریس، یک صندوقدار در Kroger در خارج از ریچموند، گفت: «کووید اخیراً تأکید کرده است که به ما دستمزد کمتری داده‌ایم و هنوز هم حقوق می‌گیریم». او توصیف کرد که دیده است همکارانشان علیرغم افزایش حقوق، با کوپن های غذایی هزینه خواربارشان را پرداخت می کنند. هریس گفت دستمزد کم دلیل اصلی است که همکارانش به ترک کار فکر می کنند – و او دلیل آن را می داند.

او گفت: “من عاشق دیدن مشتریان و همکارانم هستم.” “من دوست دارم به جامعه خود خدمت کنم. من می خواهم زمانی که شرایط سخت است آنجا باشم، بنابراین هنوز آنجا هستم. اما وقتی نمی توانید خود را بیمه کنید سخت است. وقتی نمی توانید آن را فراهم کنید احساس شکست می کنید. این شما را به شک می‌اندازد که آیا این شغل مناسب شماست، حتی زمانی که عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید.”

پس از تمام تلفات، خطرات و بارهایی که میلیون‌ها کارگر خط مقدم در 20 ماه گذشته همه‌گیری متحمل شده‌اند، بسیاری از کارگران بیش از آنچه در ابتدا داشتند درآمد دارند، اما با حاشیه بسیار کمتر از آنچه بسیاری از ما فکر می‌کردیم. تعداد بسیار کمی از مردم به اندازه کافی پول در می آورند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. شاید نباید تعجب کرد که کارگران با سرعتی تاریخی شغل خود را ترک می کنند. تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که حداقل در این 13 شرکت کمبود در دسترس بودن کارگران نیست، بلکه در مشاغل خوب است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000