بایدن خواستار اصلاح پلیس آمریکا شد

[ad_1]

به گزارش سه‌شنبه تارنمای هیل، بایدن در یک سخنرانی در شهر فیلادلفیا گفت که ترامپ از اختیاراتش سوءاستفاده کرده زیرا به پرسنل نظامی دستور داده تا معترضان به قتل «جورج فلوید» را که توسط پلیس کشته شد، سرکوب کنند.
وی اظهار داشت: معترضان به دستور رییس جمهوری با گاز اشک‌آور متفرق می‌شوند تا او در یکی از تاریخی‌ترین کلیساهای کشور عکس یادگاری بگیرد
ترامپ دوشنبه شب به پرسنل نظامی دستور داد تا منطقه اطراف کاخ سفید را پاکسازی کنند تا او بتواند از خیابان عبور کرده و با گرفتن یک نسخه انجیل در دستش، در کلیسای تاریخی «سنت جان» عکس یادگاری بگیرد.
پیش از عزیمت ترامپ به این کلیسا، پلیس برای متفرق کردن معترضان در مقابل پارک میدان «لافایت» از گاز اشک‌آور استفاده کرد.
بایدن در این باره گفت: رییس جمهوری دیروز در کلیسان سنت جان یک نسخه انجیل در دست داشت. ای کاش، حداقل یک بار آن را باز کرده بود. اگر این کار را کرده بود چیزی یاد می‌گرفت. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد: برای پلیسی که سوگند خورده است تا از مردم حفاظت کند، شایسته نیست که تنش را افزایش داده و به خشونت افراطی متوسل شود.
کشته شدن جورج فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، موجب برانگیتخته شدن خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی‌تبار این کشور شده است.
 

[ad_2]

Source link