بازگشت فلامینگوها به سواحل دریاچه ارومیه

بازگشت فلامینگوها به سواحل دریاچه ارومیه

[ad_1]

حمید پیغامی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، تعداد تقریبی فلامینگوها را در محدوده دریاچه ارومیه و ساحل قبادلو حدود ٢٠ هزار  قطعه تخمین زد و افزود: فلامینگوی دریاچه ارومیه از گونه بزرگ جثه، موسوم به «p.roseus» است که در جزایر ٩ گانه دریاچه ارومیه، تخمگذاری و جوجه آوری نموده و در زمستان به زیستگاه آفریقایی مهاجرت می‌ کند.

رئیس اداره محیط زیست عجب شیر اظهار کرد: عده‌ای از این فلامینگوها هم در زیستگاه‌های دیگر کشور از جمله خوزستان و مرداب‌های ساحلی کم عمق به سر می برند و رژیم غذایی پرنده سخت پوستی به نام آرتمیا است.

پیغامی با اینکه در حال حاضر سطح تراز آب دریاچه  ۱۲۷۱/۸۹ می باشد، افزود: حجم آب موجود حدود ۵/۳میلیارد متر مکعب و وسعت دریاچه ۳۲۳۱/۸۰ کیلومتر مربع است.

فلامینگو یا مرغ آتشی، پرنده‌ای از راسته بال آتشی سانان و پرنده است با پاهای دراز و منقار منحنی و گردنی بلندخمیده آبچر و با بدنی بسیار کشید و پر بال سفید و صورتی است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>