انتخاب سبک زندگی طبقه متوسط ​​و مصرف کنندگان ثروتمند

[ad_1]

مذاکرات COP26 بر فناوری های سبز و امور مالی متمرکز بود. دولت‌ها وعده پول دادند، کسب‌وکارهایی که به تولید خالص مشغول بودند، و شهروندان عادی… هیچ کاری نکردند! فعالان منفرد سر و صدای زیادی به راه انداختند، اما هیچ تلاش سیستماتیکی برای سازماندهی تغییر در الگوهای مصرف مورد نیاز برای دستیابی به هدف مشترک ما برای حفظ گرمایش زمین زیر 1.5 درجه سانتیگراد وجود نداشت. تئاتر فستیوال چیچستر جمعی از فعالان محیط زیست را برای نوشتن «تعهد» و وعده کاهش ضایعات مواد غذایی و امثال آن تشکیل داد، اما تغییرات در سبک زندگی و رفتار مردم، به ویژه طبقه متوسط ​​و مصرف کنندگان ثروتمند، بسیار کمتر از آنچه که توجیه می شود مورد توجه قرار گرفت. 10 درصد ثروتمندترین مصرف کنندگان، 44 درصد از انتشار کربن مربوط به مصرف را تشکیل می دهند.

چندین واقعیت می تواند زمینه را فراهم کند. حدود دو سوم انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) جهانی مربوط به مصرف خانگی است. به همین دلیل است که برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) گزارش کمبود انتشار 2020 به این نتیجه می رسد که تغییرات عمده در سبک زندگی مورد نیاز است. مصرف کنندگان باید ردپای کربن خود را از میانگین جهانی حدود 6 تن معادل دی اکسید کربن (CO2eq) به ازای هر نفر به 2 تا 2.5 تن تا سال 2030 و به 0.7 تن تا سال 2050 کاهش دهند. برخی از این موارد به صورت خودکار انجام می شود، زمانی که کسب و کارها تولید پایدارتری داشته باشند. راه ها. به عنوان مثال، هنگامی که شرکت‌های برق جایگزین سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شوند، انتشار غیرمستقیم مصرف‌کنندگان از گرمایش و سرمایش خانه‌هایشان با استفاده از برق به طور خودکار کاهش می‌یابد. مصرف کننده نمی خواهد کاری انجام دهد به جز، شاید، روی آوردن به وسایل برقی. می توانند الگوی مصرف خود را حفظ کنند. اما این کافی نخواهد بود. تغییرات سبک زندگی مورد نیاز است. به همین دلیل است که هدف 12 توسعه پایدار، مصرف و تولید مسئولانه است.

10 درصد ثروتمندترین مصرف کنندگان، 44 درصد از انتشار کربن مربوط به مصرف را تشکیل می دهند.

با توجه به مقیاس و فوریت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای هر ذره ای اهمیت دارد، اما برای مصرف کنندگان جریانی از پیشنهادات و توصیه ها وجود دارد که بیشتر از اطلاعات مفید، سردرگمی ایجاد می کند. تحقیقات در مورد اینکه چگونه انتخاب سبک زندگی مصرف کنندگان بر انتشار کربن کلی تأثیر می گذارد، عقب مانده است.

ما چیزی در مورد تفاوت بین کشورها می دانیم. برای مثال، مصرف‌کننده متوسط ​​در ایالات متحده حدود 17.6 تن CO2eq سرانه تولید می‌کند که بیش از دو برابر اتحادیه اروپا و بریتانیا (7.9 تن) و 10 برابر هند (1.7 تن) است. چیزی که ما با هیچ درجه ای از ثبات نمی دانیم این است که تا چه حد این صرفاً به دلیل سطوح بالاتر درآمد و هزینه در ایالات متحده است (افراد ثروتمند بیشتر از فقیر خرج می کنند)، چقدر به دلیل دما و سایر شرایط طبیعی است. و چقدر به دلیل انتخاب خط مشی است.

یک انتقال عادلانه همه این مسائل را در نظر می گیرد (و جای تعجب نیست که تحقیقات موجود آمریکای شمالی را به عنوان یک انحراف مثبت در انتشار شناسایی می کند). همچنین به شناسایی اقدامات سیاستی که می تواند مصرف کنندگان را تشویق به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کند، کمک می کند.

اجتناب – تغییر – بهبود

یک چارچوب آسان برای تفکر در مورد تغییرات سبک زندگی، که توسط فلیکس کروزیگ و دیگران ایجاد شده است، اجتناب از-تغییر-بهبود است. اجتناب بهتر به عنوان کاهش سطح کلی مصرف درک می شود. به عنوان مثال، “التماس” کلیدی مصرف کنندگان این است که از پروازهای مسافت طولانی و متوسط ​​خودداری کنند، زیرا منجر به انتشار کربن قابل توجهی در آنها می شود. خانه های کوچکتر، کاهش ضایعات مواد غذایی و زندگی بدون خودرو را می توان به این لیست اضافه کرد (به لطف اشتراک گذاری خودرو از طریق کسب و کارهایی مانند اوبر). در مورد تغییر، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، تغییر رژیم غذایی برای کاهش مصرف گوشت گاو و بره و خرید محصولات محلی بخشی از پاسخ است. از نظر بهبود بهره وری انرژی، روی آوردن به خودروهای الکتریکی و خرید محصولات تولید شده پایدار، محرک های اصلی هستند.

در هر یک از این موارد، یک دلیل برای سیاست عمومی برای تشویق تغییرات در رفتار مصرف کننده وجود دارد و این امر به آسانی از طریق مالیات های متفاوت حاصل می شود. صحبت های زیادی در مورد مالیات بر کربن وجود دارد، اما مالیات تک کربن نه راه حل موثر و نه عادلانه ای است. استفاده از قانون مالیات بهینه رمزی به این معنی است که نرخ مالیات مناسب برای یک کالا متناسب با سهم واحد آن کالا در انتشار کربن و با کشش تقاضا برای کالای مورد نظر نسبت معکوس دارد. این مجموعه مالیات هایی است که از دست دادن ثروت ناشی از مالیات را به حداقل می رساند.

با در نظر گرفتن این موضوع، سه اولویت برای تغییر سبک زندگی وجود دارد:

  1. مالیات بر مناطق اصلی که «اجتناب» در اولویت است – سفر هوایی، گوشت گاو و بره منابع عظیم کربن هستند. در دنیای امروز باید آنها را یک کالای تجملی دانست و در نتیجه از آنها مالیات گرفت. از آنجایی که این صنایع انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند (به عنوان مثال، افزودن جلبک به خوراک دام امیدوارکننده به نظر می رسد که انتشار متان را کاهش دهد)، نرخ مالیات بهینه باید کاهش یابد.
  2. از درآمد برای یارانه دادن به انتخاب هایی استفاده کنید که مصرف کنندگان باید انجام دهند – حمل و نقل عمومی و تولیدکنندگان محلی وگان.
  3. تعیین استانداردها و تشویق تحقیقات تجاری برای توسعه وسایل کارآمد، به ویژه خودروهای الکتریکی، کامیون ها و اتوبوس ها.

قانون رمزی به اقتصاددانان می گوید که چگونه بپرسند نسبت فامیلی نرخ مالیات برای کالاها سطح مطلق مالیات به میزان درآمدی که باید جمع آوری شود بستگی دارد. به طور مشابه، سطح مالیات کربن رمزی که در بالا توضیح داده شد بستگی به بودجه جهانی کربن دارد که باید رعایت شود. در عمل، بسیاری از این به جمعیت جهانی بستگی دارد. قبلاً نوشته ام که چگونه بهترین سرمایه گذاری در کاهش انتشار کربن، سرمایه گذاری در آموزش متوسطه برای دختران در کشورهایی با نرخ زاد و ولد بالا است. این درست است – با یک تفاوت بزرگ. ناامید کننده است که COP26، حتی در جلسه ویژه تغییرات آب و هوا و سلامت، به آموزش اشاره ای نمی کند.

COP26 فرصت مهمی را برای برجسته کردن نقشی که تغییرات سبک زندگی می‌تواند ایفا کند و هموار کردن راه برای سیاست‌هایی که مطمئناً باید برای قابل قبول کردن این انتخاب‌های سبک زندگی برای مردم اجرا شود، از دست داد. مردم مالیات بر سیگار را به عنوان ابزاری برای کاهش مصرف سیگار و افزایش امید به زندگی در نظر گرفته اند. آنها به چنین تلاش هایی نیاز دارند تا بفهمند چرا پرواز و خوردن گوشت مستحق چنین رفتاری است. علاوه بر این، آنها باید درک کنند که تأثیر جمعیتی بر روی هر یک از ما از رشد جمعیت کمتر در کشورهای فقیر بسیار زیاد است. به همین دلیل است که ترکیب تأمین مالی آب و هوا و تأمین مالی توسعه بسیار منطقی است.

پس فراموش نکنیم که هر کدام از ما چه کارهایی می توانیم انجام دهیم تا مسئولانه تر مصرف کنیم. بیایید تصویر بزرگ را درک کنیم. کاهش ضایعات مواد غذایی خوب است، اما در مقایسه با اجتناب از پرواز کم است. کاهش مصرف گوشت به اندازه کنار گذاشتن خودرو اهمیت دارد. در طول COP27، زمانی که اهداف و اقدامات جاه طلبانه تری انتظار می رود، باید به دنبال پیشنهادهایی برای تشویق انتخاب های سبک زندگی کم کربن باشیم. و ما باید تلاش خود را برای تسریع در تحصیل دختران مضاعف کنیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü