اصلاحات مسکن دوحزبی نیوزیلند الگویی برای سایر کشورها ارائه می دهد

[ad_1]

در طول دهه گذشته، بسیاری از شهرها در سراسر جهان افزایش قابل توجهی در هزینه های مسکن داشته اند و شهرهای بزرگ نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. میانگین قیمت خانه در این کشور کوچک بین سال‌های 2011 تا 2021 تقریباً 130 درصد افزایش یافته است. از رشد درآمد خانوار بسیار پیشی گرفته است و تضعیف قیمت مسکن

عرضه ناکافی به این افزایش هزینه مسکن کمک کرده است. داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که جمعیت نیوزلند بین سال‌های 2013 تا 2018 10.8 درصد افزایش یافته است، اما تعداد خانه‌های اشغال شده تنها 6.6 درصد در مدت مشابه افزایش یافته است که نشان‌دهنده کمبود مزمن مسکن در مکان‌هایی است که مردم می‌خواهند زندگی کنند.

در پاسخ، دولت نیوزیلند اخیراً یک طرح کلی را اتخاذ کرده است قانون اصلاح منطقه بندی اجازه دادن به مسکن با تراکم متوسط ​​در تمام شهرهای بزرگ کشور. این سیاست مبتنی بر موفقیت قبلی در توسعه مجدد در بزرگترین شهر کشور، اوکلند است تا با ترویج مسکن با تراکم بالاتر، کمبود مسکن را جبران کند. این اصلاحات همچنین بخشی از یک تغییر گسترده تر در سیاست ارتقای مسکن است که به شهرها امکان ساختن می دهد.

محدودیت های گذشته در منطقه بندی نیوزلند منجر به افزایش هزینه های مسکن و کاهش مالکیت خانه شده است.

در اکتبر 2021، دولت چپ میانه کارگر نیوزلند اصلاح ساختاری را اعلام کرد برای تحریک ساخت و ساز مسکن از طریق نوسازی. به اصطلاح “استاندارد مسکن با تراکم متوسط”، پرجمعیت ترین شهرهای کشور را ملزم می کند تا حداکثر سه طبقه و سه خانه در تمام زمین های مسکونی موجود اجازه دهند. این سیاست اجازه می دهد یک قطعه زمین با یک خانه تک خانواده مجزا به خانه های تراس دار یا یک بلوک آپارتمانی کوچک تبدیل شود.

شکل 1

اصلاحات نشان دهنده تغییر قابل توجهی در رویکرد کشور به برنامه ریزی و توسعه شهری است. از دهه 1980، نیوزلند سیاست‌های کاربری زمین را اتخاذ کرده است که با تقویت خانه‌های تک‌خانواری در حومه‌های خود، مسکن‌های کم تراکم را در مناطق مسکونی ترویج می‌دهد. بنابراین، ساخت ساختمان های مسکونی چند طبقه به مناطق تجاری مرکزی و مناطقی که برای استفاده تجاری منطقه بندی شده اند، محدود می شود. ساخت خانه‌های با تراکم متوسط، مانند خانه‌های ردیفی که معمولاً در شهرهای ساحل شرقی ایالات متحده یافت می‌شوند، در این ترکیب وجود ندارد.

اگرچه مقامات محلی مسئول طراحی و اجرای مقررات منطقه‌بندی هستند، توزیع مسکن با تراکم پایین توسط قوانینی در سطح ملی برای تنظیم استفاده از زمین پشتیبانی می‌شود. 1991 قانون مدیریت منابع توسعه شهری محدود شده و تکرار شده است به دلیل شناخت ناکافی مسکن و زیرساخت مورد انتقاد قرار گرفت در هدف و اصول راهنما. این عمل نه تنها مانع ساخت و ساز عمودی می شود، بلکه از توانایی شهرها برای رشد افقی نیز جلوگیری می کند. مجموعه ای طولانی از تحقیقات رسمی کاستی های آن را مشخص کرد.

قانون مدیریت منابع، عرضه مسکن و زیرساخت‌های مرتبط را در طول دوره رشد قابل توجه جمعیت محدود می‌کند. بین سال‌های 1991 تا 2018، جمعیت نیوزلند تقریباً دو سوم افزایش یافت. در همین دوره پیامدهای اجتماعی افزایش هزینه مسکن شدیدتر شد. نیوزلندی های کم درآمد هزینه مسکن دارند دو برابر شد به عنوان بخشی از درآمد خود از دهه 80 قرن گذشته، و همچنین درصد صاحبان خانه کاهش یافت، در حالی که بدهی خانوار به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

ترویج تجدید ساختار یک موضوع دو حزبی است

در دهه گذشته، دولت‌های چپ میانه و راست میانه سیاست‌هایی را برای کنترل قیمت‌های فاجعه‌بار مسکن وضع کرده‌اند. این سیاست‌ها شامل سیاست‌های عرضه و تقاضا می‌شود، مانند مالیات بر عایدی سرمایه که سفته‌بازی مسکن را هدف قرار می‌دهد، ممنوعیت سرمایه‌گذاری خارجی در مسکن، تسریع در ساخت مسکن فراگیر و پروژه‌های مسکن با یارانه دولتی.

تأثیر سیاست های پولی و احتیاطی کلان بر قیمت مسکن نیز به طور فزاینده ای در کانون توجه قرار دارد. با شروع همه‌گیری کووید-۱۹، بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را به پایین‌ترین سطح خود کاهش داد و محدودیت‌های احتیاطی کلان در مورد وام‌های مسکن را لغو کرد و باعث افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی دیگر قیمت مسکن در مناطق مختلف در سراسر کشور شد. دولت با اصرار بر این امر پاسخ داد بانک مرکزی قیمت مسکن را در نظر بگیرد در تعیین نرخ های بهره، که این نگرانی را ایجاد می کند که استقلال دیرینه بانک مرکزی تضعیف شده است.

معمولاً سیاست مسکن یک حزب سیاسی مورد انتقاد طرف مقابل قرار می گیرد. با این حال، اعلام اولیه استاندارد مسکن با تراکم متوسط ​​در ماه اکتبر به دلیل دوحزبی بودن قابل توجه بود. وزیر مسکن، دکتر مگان وودز، تریبون را به اشتراک گذاشت با اعضای حزب اپوزیسیون ملی هنگام اعلام این خبر، که بیانیه های خود را برای ابراز حمایت خود بیان کردند. این لایحه متعاقبا در ماه دسامبر با حمایت هر دو طرف به تصویب رسید.

دو حزبی بودن به اصلاحات منطقه ای اعتبار می بخشد. سیاست‌های ترویج بازسازی و تحکیم اغلب مورد پسند مردم محلی نیست و احتمال لغو این سیاست پس از انتخابات بعدی را افزایش می‌دهد. اما حمایت عمومی مخالفان از این لایحه نشان می‌دهد که این قانون حتی در صورت پیروزی در انتخابات بعدی در سال 2023 نیز به قوت خود باقی خواهد ماند.

ساخت و ساز در بزرگترین شهر نیوزلند در حال رونق است

این اولین بار نیست که نیوزلند خواستار اصلاحات منطقه‌بندی برای ترویج مسکن می‌شود. در سال 2016، بزرگترین شهر کشور، اوکلند، تقریباً سه چهارم فضای زندگی خود را بر اساس طرح واحد اوکلند (AUP) تغییر داد. اوکلند محل زندگی حدود یک سوم از جمعیت 5 میلیونی این کشور است و همچنین پایتخت تجاری این کشور است. که 38 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

با وجود انگیزه عوامل مختلف، عرضه ناکافی مسکن و فرسایش قیمت مسکن توجیهات اصلی برای اصلاحات منطقه بندی ارائه شده در PUP بودند. دولت شهر برای کل منطقه شهری، شورای اوکلند، محاسبه کرده است که این طرح ظرفیت مسکن شهر را سه برابر می کند.

کار من با پیتر فیلیپس نشان می دهد که AUP یک رونق ساخت و ساز را فعال کرده است. واحدهای مسکونی جدید مجاز هر سال از زمان اجرایی شدن این سیاست افزایش یافته است و همه این افزایش ها در مناطق بلندمرتبه صورت می گیرد.

شکل 2

در دوره پیش از این طرح، تعداد واحدهای مسکونی جدید مجاز در سال 2015 به حدود 6000 واحد رسید. تا سال 2020، این تعداد به بیش از 14300 افزایش یافته است.

این سیاست همچنین مسکن را به مسکن چند خانواری مجاور تغییر داد. درست قبل از طرح، مجوزهای جدید مسکن برای خانه های مجاور به 1300 در سال 2015 رسید. تا سال 2020، این تعداد به 8100 افزایش یافته بود. این بدان معناست که بیشتر 14300 پروانه مسکن جدید صادر شده در سال 2020 برای سهام مسکن پیوست بوده است. این سیاست همچنین افزایش خانه های مجردی را تحریک می کند، اما این افزایش چندان زیاد نیست. قبل از این سیاست، مجوزهای فردی در سال 2015 به اوج خود در حدود 4700 رسید. تا سال 2019، این رقم به کمتر از 6200 افزایش یافته بود.

شکل 3

افزایش منطقه همچنین با تشویق ساخت و ساز در حومه داخلی اوکلند، که در شعاع تقریباً 20 تا 25 کیلومتری از منطقه تجاری مرکزی گسترش می یابد، باعث ایجاد شهر فشرده تر شد. در سال 2015، از هر سه پروانه مسکن صادر شده، دو مورد در داخل کشور بوده است. تا سال 2020، شش مجوز از هفت مجوز صادر شده برای ساخت و ساز مسکن در حومه داخلی است.

موفقیت ستم اوکلند طرحی را برای اتباع اخیر فراهم کرد اصلاحات منطقه‌بندی، با منطق تجاری برای تغییر سیاست مبتنی بر فعالیت ساخت‌وساز و عملکرد در مناطق شهری با تراکم متوسط.

مسکن ترانزیت محور بیشتر شهرهای فشرده تر را تشویق می کند

استاندارد مسکن با تراکم متوسط ​​در نتیجه یک دستورالعمل سیاست ملی دیگر برای ترویج تراکم مسکن در امتداد کریدورهای حمل و نقل عمومی آمده است. در سال 2020، دولت کارگر صادر کرد اعلامیه سیاست ملی توسعه شهریکه شهرهای بزرگ را ملزم می کند تا شش طبقه ساختمان های مسکونی را در فاصله پیاده روی ایستگاه های حمل و نقل پرسرعت منطقه بندی کنند.تقریباً 800 متر با حداقل توصیه).

علاوه بر غلبه بر کمبود مسکن انباشته شده در سه دهه گذشته، هدف مسکن ترانزیتی کاهش مصرف انرژی از طریق رفت و آمد کوتاهتر و افزایش حفاظت از حمل و نقل عمومی با کمک به کشور در برآوردن نیازهایش است. اهداف بی طرفی کربن.

اصلاحات نیوزلند مسکن را افزایش داده است، اما قیمت مسکن همچنان بالاست

سه سیاست اصلاح منطقه‌بندی نیوزلند که طی پنج سال گذشته اتخاذ شده است – طرح واحد اوکلند، بیانیه سیاست ملی در مورد توسعه شهری و استاندارد مسکن با تراکم متوسط ​​- به تغییر برای ارتقای مسکن بیشتر از طریق شکل فشرده‌تر توسعه شهری کمک می‌کنند. توسعه.

نتایج اوکلند تا کنون نشان می دهد که این اصلاحات می تواند امکان مسکن و توسعه مجدد را فراهم کند. این به اندازه اصلاحات تجدید ساختار مهم است آنها همیشه به اهداف مورد انتظار دست نمی یابند. درک و شناسایی کاتالیزورهایی که اجازه ساخت و ساز در اوکلند را داده اند می تواند به سیاستمداران در طراحی و اجرای اصلاحات منطقه بندی آینده کمک کند.

آنچه باید دید این است که اصلاحات منطقه‌بندی تا چه حد می‌تواند دسترسی را بهبود بخشد. اگر افزایش عرضه مسکن در اوکلند و سایر شهرها بتواند قیمت مسکن را در سال‌های آینده کاهش دهد، اصلاحات نیوزلند می‌تواند الگویی برای سایر کشورهایی باشد که با قیمت مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000OmegleMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü