از میانمار دست نکشید

[ad_1]

میانمار نزدیک به 11 ماه پس از کودتای نظامی در آستانه فروپاشی است. خشونت و ناامنی پس از کودتا، در حالی که کشور نیز به شدت از COVID-19 و بحران اقتصادی متعاقب آن آسیب دید. آنگ سان سوچی، عضو شورای ایالتی سابق، که نزدیک به 15 سال در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 در حبس خانگی به سر می برد، پس از اینکه حکومت نظامی او را در حالی که هنوز در زندان به دو سال زندان محکوم کرد، ممکن است سال های بیشتری را در بازداشت بگذراند. . اما این کشور 54 میلیونی آسیای جنوب شرقی در حالی که دیگر مسائل مهم جهانی توجه جهان را به خود جلب می کند، از تیتر اخبار خارج می شود. در همین حال، به نظر می رسد میانمار به طور کامل به خودکامگی بازگشته است و امید چندانی به آزادی شهروندان خود ندارد.

جامعه جهانی برای حل بحران سیاسی میانمار چه می تواند بکند؟ کشورهای غربی قبلاً تحریم های هدفمندی را علیه اعضای حکومت نظامی وضع کرده اند، از جمله مسدود کردن دارایی های آنها در حساب های بانکی خارجی و محدود کردن دسترسی آنها به ویزا. اما آنها در تلاشند تا مسیر حکومت نظامی را تغییر دهند، زیرا شورای اداری دولتی آن (SAC) به اندازه کافی باهوش بود که با چین و روسیه که هر دو به تضعیف تلاش های غرب برای تحت فشار قرار دادن رژیم نظامی ادامه می دهند، محاکمه کرد. اگرچه چین از بی ثباتی سیاسی ایجاد شده توسط کودتا ناراضی است، اما آشکارا از دولت رقیب وحدت ملی (NUG) حمایت نکرده است. در همین حال، روابط نظامی میانمار با مسکو به بالاترین ارزش تمام دوران رسیده است. بنابراین جامعه بین المللی اهرم زیادی برای مقابله با بحران سیاسی میانمار ندارد، اما همچنان می تواند حداقل سه کار برای کمک به این کشور انجام دهد.

همه طرف ها را پای میز مذاکره بیاورید

SAC حکومت نظامی مصمم است که با تمام ابزارهای لازم به قدرت کامل و کامل دست یابد – حتی اگر به معنای کشتن غیرنظامیان باشد. حکومت وحدت ملی معتقد است که فقط یک انقلاب مسلحانه می تواند حکومت نظامی را متوقف کند، بنابراین “جنگ دفاع مردمی” را علیه تاتمادو، نیروهای مسلح میانمار به راه انداخت. هر دو طرف مصمم هستند که طرف مقابل را در یک جنگ داخلی شکست دهند. اما خشونت پاسخی برای حل این مناقشه نیست – و نباید باشد – به ویژه زمانی که درگیری به بن بست رسیده است. جهان خارج باید از طریق راه حل مسالمت آمیز به ترویج بازگشت به مسیر دموکراتیک در میانمار کمک کند، زیرا در 10 سال گذشته سرمایه گذاری زیادی در این کشور انجام داده است و از انتقال دموکراتیک حمایت می کند. اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) با رهبران کودتای آوریل به اجماع پنج ماده ای دست یافت که شامل پایان فوری خشونت و گفتگوی سازنده بین همه کشورها می شود. در حال حاضر، SAC تمایلی به اجرای اجماع ASEAN ندارد. صادقانه بگویم، حکومت وحدت ملی نیز علاقه ای به مشارکت در پروسه گفتگو ندارد. جنبش اپوزیسیون می خواهد تاتمادو را یک بار برای همیشه از قدرت برکنار کند.

هر دو طرف در تلاش برای به دست گرفتن کنترل کشور هستند، اما قبل از پایان این رقابت شدید، میانمار ممکن است از هم بپاشد. بخش اعظم کشور قبلاً میدان نبرد بسیاری بین گروه های نظامی و مقاومت بوده است و هزینه های انسانی و اقتصادی جنگ داخلی نجومی خواهد بود. جهان خارج باید فشار بیاورد و هم SAC و هم حکومت وحدت ملی را متقاعد کند که پای میز مذاکره بنشینند. حکومت نظامی پارانوئید با احساسات ضد غربی است و به آسه آن بی احترامی می کند. اما ژنرال ها با برخی از چهره های جهانی مانند بیل ریچاردسون از ایالات متحده و یوهی ساساکاوا از ژاپن راحت هستند. آنها هر دو در ماه نوامبر از میانمار دیدن کردند و باید به گفتگو با مقامات ارشد ادامه دهند. دیپلماسی آرام دولتمردان جهانی که به نظر می رسد حکومت نظامی به آنها اعتماد دارد، شاید بتواند ژنرال ها را متقاعد به مذاکره کند. به همین ترتیب، غرب باید حکومت وحدت ملی را متقاعد کند که گفتگوی سیاسی راه رو به جلو است. چین دارای اهرم های نفوذ زیادی در هر دو طرف است، بنابراین ضروری است که پکن در این روند مذاکره مشارکت کند.

کمک های بشردوستانه ارائه کند

میانمار یکی از بدترین بحران ها از زمان استقلال را تجربه می کند. جنگ با چندین سازمان مسلح قومی پس از کودتا از سر گرفته شد. حکومت وحدت ملی و شاخه نظامی آن، نیروهای مدافع خلق (PDF)، همراه با گروه های مختلف مقاومت مسلحانه، جنگ چریکی را علیه تاتمادو به راه انداخته اند. به نظر می رسد حکومت نظامی مصمم به نابودی فایل های PDF است. ارتش میانمار مانند مناطق درگیری در گذشته، اکنون حقوق بشر را علیه جنگجویان و غیرنظامیان نقض می کند. خشونت صدها هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرد. علاوه بر این، موج جدید کووید-19 در ماه های ژوئیه و آگوست هزاران نفر دیگر را کشت و سیستم بهداشت و درمان کشور را فلج کرد. در مقایسه با سایر کشورهای منطقه، میانمار سطوح پایینی از واکسیناسیون دارد، که آن را در برابر امواج آتی کووید-19 آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، بحران مضاعف کودتا و بیماری همه گیر تأثیر عمده ای بر اقتصاد دارد که طبق گزارش بانک جهانی انتظار می رود امسال حدود 18 درصد کاهش یابد. هماهنگ کننده واکنش اضطراری سازمان ملل متحد گفت که سه میلیون نفر در میانمار به دلیل درگیری و ناامنی فزاینده، بیماری همه گیر و اقتصاد در حال فروپاشی به کمک های بشردوستانه برای نجات جان نیاز دارند.

جامعه بین المللی باید با سازمان ملل متحد و سازمان های غیردولتی برای ارائه کمک های بشردوستانه به میانمار همکاری کند. همانطور که ریچاردسون به نیویورک تایمز گفت، 54 میلیون نفر نباید از بحران سیاسی تسلط نظامی رنج ببرند. جهان می تواند با تهیه واکسن علیه کووید-19، ارائه کمک به آوارگان داخلی و کمک به حمایت اقتصادی از مشاغل کوچک و فقرا کمک کند. این خطر وجود دارد که ارائه کمک به میانمار به Tatmadaw اجازه دهد تا برای وام درخواست کند و حمایت داخلی خود را افزایش دهد. برای جلوگیری از این خطر و مشروعیت ندادن حکومت نظامی و تقویت حکومت نظامی، جامعه کمک‌کننده باید با سازمان‌های جامعه مدنی محلی (CSOs) و سازمان‌های توسعه بین‌المللی در میانمار مشورت کند تا یک استراتژی کمک مؤثر ایجاد کند.

با Tatmadaw درگیر شوید

در دوران گذار دموکراتیک میانمار، دولت‌های غربی و سازمان‌های غیردولتی میلیون‌ها دلار برای ایجاد ظرفیت سازمان‌های جامعه مدنی محلی و پرورش فعالان سیاسی و اجتماعی به این کشور سرازیر کردند. آنها اکنون در خط مقدم جنبش مقاومت علیه کودتا هستند. با این حال، کشورهای غربی در تعامل با تاتمادو شکست خورده اند. زمانی که میانمار از آزادی و رفاه بیشتری برخوردار بود، سربازان فرصت های زیادی برای تعامل با جهان خارج از نهادهای خود نداشتند و تبلیغات نظامی آنها از طریق آموزش و سایر ابزارهای تلقین تقویت می شد. رسانه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک، به دو قطبی شدن سیاسی میانمار دامن زده است و نبردهای شدیدی را بین طرفداران تاتمادو و طرفداران آنگ سان سوچی در اینترنت ایجاد کرده است. اگرچه ارتش هزاران افسر را برای تحصیلات تکمیلی به روسیه فرستاده است، آنها همچنان به دلیل عدم مواجهه با آموزش دموکراتیک، نگرش های استبدادی را تقویت می کنند.

برای تغییر میانمار، تاتمادو باید تغییر کند. پس از ناآرامی های سیاسی کنونی، جامعه بین المللی باید به فکر تعامل با ارتش میانمار باشد. نتیجه بحران کنونی هر چه باشد، تاتمادو، به عنوان قوی ترین نهاد کشور، احتمالاً همچنان وجود خواهد داشت. بنابراین لازم است به تاتمادو متعهد شویم، اما این به معنای لغو تحریم تسلیحاتی موجود یا انتقال فناوری نظامی به میانمار نیست. کشورهای غربی باید انتقال و انتشار هنجارها را از طریق نمایندگی بین المللی و آموزش مرتبط با ارزش های دموکراتیک تضمین کنند. با توجه به آموزش تاتمادو در زمینه دموکراسی، حقوق بشر و رهبری باید مورد توجه قرار گیرد. حتی آموزش زبان انگلیسی به افسران ارتش برمه نیز شروع خوبی خواهد بود. ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورها این ابتکارات را برای مدت کوتاهی امتحان کرده‌اند، اگرچه همه آنها پس از وقوع بحران روهینگیا در سال‌های 2016-2017 پایان یافتند. این بار، غرب باید برای کمک به ادغام تاتمادو در عرصه بین‌المللی بیشتر تلاش کند. انزوا البته اصلاح یک ارتش اقتدارگرا که برای چندین دهه در قدرت تثبیت شده بود – با شواهدی از نقض حقوق بشر – به زمان نیاز دارد. اما با صبر و استراتژی درست، ارزش امتحان کردن را دارد.

جاده صلح

بحران سیاسی جاری در میانمار تمام نشده است. دستاوردهای دموکراتیک به سختی در 10 سال گذشته ناپدید شده است. هیچ کس نمی داند آینده چگونه خواهد بود. اما با توجه به تاریخ وحشیانه مبارزه با شورشیان تاتمادو، ممکن است انقلاب مسلحانه ایده عاقلانه ای نباشد. جامعه بین‌المللی باید همه طرف‌ها را برای شروع گفت‌وگوی سازنده برای دستیابی به راه‌حل صلح‌آمیز به میز مذاکره بیاورد. دولتمردان جهانی باید به دیپلماسی آرام ادامه دهند تا ژنرال ها را متقاعد کنند که خشونت را متوقف کنند و شاید در نهایت موافقت کنند که با جنبش دموکراتیک گفتگو کنند. حکومت وحدت ملی زمانی می تواند پشت میز مذاکره بنشیند که متوجه شود انقلاب مسلحانه نمی تواند رژیم نظامی را سرنگون کند. کمک های بشردوستانه باید به فقیرترین و آسیب پذیرترین گروه ها در کشور و آن سوی مرزها ارسال شود. به عنوان یک راه حل بلندمدت، غرب باید به تاتمادو متعهد شود که آن را به عنوان یک ارتش حرفه ای اصلاح کند و از انزوای آنها جلوگیری کند و به آنها دسترسی به آموزش لیبرال بدهد.

جهان نباید میانمار را رها کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000Omegle