ارزیابی تهدید تروریستی جناح راست در ایالات متحده یک سال پس از قیام 6 ژانویه

[ad_1]

سال گذشته شاهد پیشرفت و شکست در مبارزه با سفیدپوستان آمریکایی، مخالفان دولت و سایر گروه‌های جناح راست خشن بوده است. خبر خوب این است که تعداد مرگ و میر ناشی از تروریسم و ​​سایر اشکال شدید خشونت کم است، اما خبر بد برای سال 2022 این است که لفاظی‌های خشونت‌آمیز و تهدیدها در حال بازگشت به حالت عادی در سیاست‌های روزمره هستند.

بیایید با چند خبر خوب شروع کنیم. طبق آمار بنیاد آمریکای جدید در سال 2021 صفر مرگ و میر در ایالات متحده در اثر حملات تروریستی جناح راست. همانطور که در زیر مورد بحث قرار گرفت، اشکال دیگر خشونت جناح راست همچنان یک مشکل باقی مانده است، اما در سال 2021 هیچ حمله برجسته ای مانند تیراندازی در کنیسه پیتسبورگ در سال 2018 یا حمله سال 2019 به ال پاسو والمارت که منجر به کشته شدن 11 و 22 نفر شد، وجود نداشت.

دولت بایدن در تغییری که پیامدهای بلندمدت مثبتی خواهد داشت، تروریسم دست راستی را در اولویت قرار داده است. در ماه ژوئن، دولت راهبردی را برای مقابله با تروریسم داخلی منتشر کرد و تلاش کرد جنبه‌های مختلف تهدید و روشی را که سازمان‌های امنیتی مختلف باید به آن واکنش نشان دهند، مشخص کند. دولت فدرال همچنین مجموعه تحقیقات بلندپروازانه ای را آغاز کرده است که بر شورشیان 6 ژانویه تمرکز کرده و صدها نفر از آنها را به دست عدالت می کشاند. پرداختن به این موضوع، دستگیری و سایر اشکال اغتشاش را محتمل تر می کند و بسیاری را که ممکن است با محدود کردن فعالیت های خود برای خشونت سازماندهی کنند، می ترساند.

اگرچه برتری سفیدپوستان و دیگر اهداف افراطی راست طرفداران زیادی دارد، اما خود گروه‌ها سازماندهی نشده‌اند و جنبش در اثر نزاع از هم پاشیده شده است. آنها در مورد اینکه کدام اهداف را اولویت بندی کنند و چه کسی باید رهبری کنند، اختلاف نظر دارند، و بسیاری از آنها در عملیات های مخفی صلاحیت ندارند، و زمانی که تصمیم می گیرند روی مشکل تمرکز کنند طعمه آسانی برای اجرای قانون می شوند. شاید دلگرم‌کننده‌تر این باشد که خشونت آن‌ها معمولاً اثر معکوس دارد و حمایت عمومی را کاهش می‌دهد و دولت را بیشتر به سرکوب می‌رساند.

با این حال، تمرکز محدود بر تروریسم و ​​دیگر انواع خشونت های پرمخاطب علیه غیرنظامیان، بسیاری از مشکلات را از دست می دهد. در سال 2021، خشونت سیاسی و تهدید به خشونت بیشتر به نظر می رسید – حتی اگر حملات تروریستی، با تعریف محدود، نبود. سال البته با شورش در ساختمان کنگره آمریکا برای جلوگیری از انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آغاز شد.

در این درگیری پنج نفر کشته شدند. پلیس اشلی بابیت را که بعداً بسیاری از حامیان ترامپ او را به عنوان یک شهید معرفی کردند، در حالی که از پنجره شکسته در درب محصور شده منتهی به لابی رئیس جمهور، جایی که پلیس اعضای کنگره را تخلیه کرد، بالا رفت. روز بعد از قیام، برایان سیکنیک، افسر پلیس کاپیتول که مورد حمله شورشیان قرار گرفت و فلفل پاشید، بر اثر سکته درگذشت. سه نفر دیگر بر اثر لگدمال کردن، حمله قلبی و سکته جان باختند. چند افسر که به قیام واکنش نشان دادند، بعداً خودکشی کردند.

شرم آور است که بسیاری از مقامات منتخب جمهوری خواهان از پیوستن به نیروهای خود برای تحقیق در مورد خشونت امتناع کرده اند، خطر را کم اهمیت جلوه داده و حقایق را پنهان کرده اند. تهدیدهای خشونت سیاسی در تجسم های مختلف ادامه یافت و حامیان دونالد ترامپ مقامات انتخاباتی را که به بایدن رای دادند و اعضای هیئت مدیره مدارس که بر محدودیت های COVID-19 فشار می آوردند، تهدید کردند. این دلایل و موارد مشابه حامیان بسیاری پیدا کرده اند و اغلب می توانند پیام های خود را در شبکه های اجتماعی که اغلب به نفع محتوای راست افراطی است، پخش و حتی پخش کنند.

همانطور که این مثال‌ها نشان می‌دهند، بیشتر خطر در رابطه بین جریان اصلی سیاست ایالات متحده و حواشی افراطی آن نهفته است: قیام کنگره شامل تعداد کمی از رهبران سازمان‌یافته سفیدپوست و افراط‌گرایان ضد دولتی، و همچنین حامیان QAnon و تعداد زیادی از ترامپ عادی است. حامیان همانطور که شیموس هیوز، کارشناس افراط گرایی خاطرنشان می کند: «محدوده ای از حمایت وجود داشت. از بسیاری جهات، 6 ژانویه چراغی برای باگ ها بود. او افراط گرایان را از همه اقشار رهبری می کرد. و همه آنها با مجموعه مهارت های مختلف آمدند.”

در گذشته، روسای جمهور جورج دبلیو بوش و رونالد ریگان، چهره های نژادپرست مانند دیوید دوک، رهبر کو کلوکس کلان را هنگام تلاش برای ورود به جریان اصلی سیاست محکوم کرده اند. در مقابل، پرزیدنت ترامپ اغلب از لفاظی های راست افراطی برای حمایت یا حداقل تأیید اعتراضات ضد دولتی خود استفاده می کند و از او می خواهد در پاسخ به تهدیدات خیالی از او دفاع کند. پل گوسار، نماینده کنگره آریزونا، مدافع صریح برتری سفیدپوستان و دیگر گروه‌های راست افراطی است و جمهوری‌خواهان از پیوستن به دموکرات‌ها و محکوم کردن او خودداری کرده‌اند، حتی پس از انتشار یک ویدیوی انیمیشن فتوشاپی در شبکه‌های اجتماعی که در آن الکساندریا اوکاسیو – کورتز نماینده لیبرال را نشان می‌دهد و به رئیس جمهور حمله می‌کند. بایدن

جای تعجب نیست که سیاست آمریکا در حال رادیکال شدن است. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، 30 درصد از جمهوری خواهان با این جمله موافق هستند: “از آنجا که همه چیز تا این حد پیش رفته است، میهن پرستان واقعی آمریکایی ممکن است مجبور شوند برای نجات کشورمان به خشونت متوسل شوند.” این رقم به ویژه در میان کسانی که ادعای نادرست ترامپ مبنی بر سرقت رئیس جمهور بایدن و دموکرات ها در انتخابات 2020 را باور دارند، بالا است.

متأسفانه، ممکن است اوضاع قبل از اینکه بهتر شود بدتر شود. با نزدیک شدن به انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2022، فریبکاری هر دو طرف را تشویق کرده است تا بر پایه‌های سیاسی خود بازی کنند، و به لفاظی‌های افراطی دامن زده و مرکزگرایان را که از افراط‌گرایی در احزاب خود انتقاد می‌کنند، دلسرد می‌کند. تعداد کمی از مردم می توانند با ارتکاب اعمال خشونت آمیز شدید تشویق شوند، در حالی که برای تعداد بیشتری تهدیدها و لفاظی های خشونت آمیز عادی می شوند، سیاست را به یک تجارت خطرناک (یا حداقل فلاکت بار) تبدیل می کنند و خطر چرخه خشونت را ایجاد می کنند که در آن یک عمل خشونت آمیز انجام می شود. خشونت باعث سرکوب دیگری یا گسترده تر می شود و رادیکالیسم را بیشتر می کند.

دولت بایدن و سایرینی که نگران تهدید تروریسم دست راستی هستند باید چندین گام بردارند. اولین مورد صرفاً ادامه اولویت دادن به تروریسم دست راستی با ارائه منابع به آژانس های اطلاعاتی و مجری قانون مربوطه و ادامه تحقیقات جدی در مورد شورشیان 6 ژانویه و دیگرانی است که می توانند از خشونت برای تضعیف نهادهای ایالات متحده استفاده کنند. این امر سازماندهی خشن ترین افراد برای حمله به اقلیت ها، سرنگونی دولت یا استفاده از خشونت را دشوارتر می کند.

علاوه بر این، نهادهای نظامی و مجری قانون باید به حقوق شهروندی و سایر ارزش‌های دموکراتیک متعهد باقی بمانند. تلاش‌ها برای بررسی بهتر اعضای ارتش توسط وزیر دفاع لوید جی. آستین سوم، آنها باید ادامه دهند. در حالت ایده‌آل، اقدامات بیشتری انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مجریان قانون محلی به درستی بازرسی می‌شوند و هر سیب بدی که دزدکی وارد می‌شود بلافاصله شلیک می‌شود.

مهم ترین گام، اما گامی که تاکنون کمتر به نظر می رسد، این است که سیاستمداران آشکارا از کسانی که از ایده های سفیدپوست و تئوری های توطئه خشونت آمیز استقبال می کنند اجتناب کنند. رهبران جمهوری خواه این کار را در گذشته انجام داده اند و به کاهش گسترش ایده های نفرت انگیز و نفوذ سیاسی آنها کمک کرده اند. رد صریح، به نوبه خود، محیط رسانه ای را با به حاشیه راندن صداهای پایانی تغییر می دهد و حلقه خوبی ایجاد می کند که آمریکای امن تری ایجاد می کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis Siteleri