احتمال بازگشت برخی بیماری‌های واگیردار در کردستان وجود دارد

احتمال بازگشت برخی بیماری‌های واگیردار در کردستان وجود دارد

[ad_1]

دکتر ابراهیم قادری روز دوشنبه با اشاره به اینکه پوشش واکسیناسیون بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در استان در حال کاهش است، اظهار داشت: تزریق واکسیناسیون طبق برنامه کشوری در مراکز بهداشتی سال‌هاست بخوبی انجام می‌شود و این باعث شده که اپیدمی این بیماری‌ها از قبیل سرخک در کشور و استان مشاهده نشود.

وی با بیان اینکه بعد از شیوع کرونا به علت ترس از این بیماری مادران برای واکسن کودکانشان به مراکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند، افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد، شاهد بروز مجدد بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن خواهیم بود و همه زحماتی که سیستم بهداشتی در طی چندین دهه متحمل شده، هدر خواهد رفت.

قادری اضافه کرد: از همه مادران درخواست داریم در موعد مقرر برای واکسن کودکانشان به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و نگران بیماری کرونا نباشند، چون پرسنل بهداشتی با دقت مسایل کنترل عفونت را رعایت کرده و خطر ابتلا به کرونا در مراکز بهداشتی این کودکان و مادران را تهدید نمی‌کند.

براساس اعلام رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد تا ظهر دوشنبه ۱۲ خرداد در مجموع ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>