آیا کسب و کار شما با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می کند؟ به اتحادیه فکر کنید

[ad_1]

هفته گذشته، بربرها در بوفالو، نیویورک استارباکس با اکثریت قاطع به نفع اتحادیه سازی رأی دادند و اولین فروشگاه اتحادیه استارباکس را در ایالات متحده ایجاد کردند. پیروزی اتحادیه علی‌رغم اینکه استارباکس با چنگ و دندان برای خنثی کردن آن مبارزه کرد، به دست آمد. آمازون در اوایل سال جاری همان رویکرد تهاجمی را علیه اتحادیه‌ها در بسمر، آلاباما اتخاذ کرد. از آن زمان، شورای ملی کار نتایج رای گیری را به دلیل اعلامیه های “خطرناک و نادرست” آمازون رد کرده است.

این شکست اتحادیه نامیده می شود، و اینها فقط محبوب ترین نمونه های اخیر هستند. این شرکت ها به سهامداران می گویند که میلیون ها دلار هزینه شده برای مشاوران ضد اتحادیه، آموزش ضد اتحادیه ها و حتی بستن فروشگاه ها در نهایت باعث صرفه جویی در پول آنها می شود. اما این ممکن است درست نباشد، به خصوص در حال حاضر. از آنجایی که کارگران با نرخ بی سابقه ای کار را ترک می کنند و کارفرمایان برای استخدام با مشکل مواجه می شوند، اتحادیه های کارگری مزیت رقابتی بزرگی دارند: کارگرانشان به آنها پایبند هستند. در این محیط کاری، از هم پاشیدن اتحادیه ها می تواند استراتژی تجاری اشتباهی باشد.

با تشویق به حفظ کارمندان، اتحادیه ها می توانند برای کسب و کار مفید باشند – به ویژه زمانی که بازار کار متشنج است.

بسیاری از مردم می دانند که اتحادیه ها برای کارگران خوب است. درآمد اعضای اتحادیه 11 درصد بیشتر از همکاران غیر اتحادیه است و اتحادیه ها به ارائه مزایای حیاتی مانند مرخصی استعلاجی با حقوق، سلامت و ایمنی و ایمنی در محل کار کمک می کنند. چیزی که کمتر شناخته شده است این است که اتحادیه ها می توانند برای تجارت نیز مفید باشند. درست است که اگر با بهره وری بالاتر همراه نباشد، دستمزدهای بالاتر و مزایای بهتر می تواند برای کارفرمایان گران تمام شود. اما اتحادیه ها نیز کمتر کارمندان را ترک می کنند. ترکیبی از دستمزد و مزایا بهتر، تحرک بیشتر به سمت بالا و توانایی ابراز نظر به اعضای اتحادیه دلیلی برای ماندن می دهد.

حفظ کارمندان در حال حاضر بسیار مهم است، با ترک مشاغل در بالاترین سطح تاریخی و میلیون ها شغل خالی. حتی در یک بازار کار معمولی، هزینه جایگزینی یک کارگر کم دستمزد حدود 20 درصد دستمزد سالانه است. که شامل هزینه های مستقیم اجاره و بهره وری از دست رفته است که همراه با گردش مالی است. در شرکتی مانند آمازون که گردش کارمندان آن 150 درصد است، این می تواند سالانه میلیاردها دلار اضافه کند.

در حالی که کارکنان جدید فراوان هستند، مدل کم دستمزد / گردش مالی بالا می تواند سودآور باشد. اما امروز تعداد زیادی کارمند جدید وجود ندارد. شرکت هایی که گردش مالی بالایی دارند کمبود پرسنل دارند که تأثیر شدیدی بر عملیات و سود دارد. استارباکس مجبور شد ساعات کاری برخی از فروشگاه ها را به دلیل کمبود نیروی انسانی کاهش دهد، در حالی که میسی کارمندان شرکت را برای پوشش دادن شیفت های فروشگاه ها فرستاد.

این ممکن است یک حالت عادی جدید باشد. اکنون واضح است که کمبود نیروی کار ناشی از بیمه بیکاری موقت سخاوتمندانه در یک بیماری همه گیر نیست. در عوض، محققان به بی میلی جدید برای تحمل دستمزد کم و شرایط بد کاری اشاره می کنند. عدم دسترسی به مراقبت از کودک، که بسیاری از مادران را در خانه نگه می دارد. نگرانی در مورد دریافت کووید؛ روندهای جمعیتی، از جمله جمعیت سالخورده، که بسیاری از آنها پیش از موعد بازنشسته می شوند. سیاست سختگیرانه مهاجرت؛ و افزایش ناتوانی به دلیل کووید طولانی مدت. نرخ کلی مشارکت نیروی کار – درصد جمعیت شاغل یا جویای کار – در حال کاهش است. در غیاب تغییر چشمگیر در سیاست مهاجرت، مراقبت های بهداشتی لانگ کووید یا حمایت از مادران شاغل، کارشناسان توافق دارند که استخدام احتمالاً در آینده یک چالش باقی خواهد ماند.

عملکرد مالی آمازون و فدرال اکسپرس در مقایسه با UPS ارزش اتحادیه ها را نشان می دهد

این چه معنایی برای تجارت خواهد داشت؟ آخرین نتایج مالی از معروف ترین شرکت های تحویل در کشور یک نمای اولیه را به ما ارائه می دهد. یو پی اس Unionized سه ماهه سوم بسیار قوی داشت. سود عملیاتی بیش از 20 درصد به صورت سالانه رشد کرد و شرکت پیش بینی های خود را برای نتایج کل سال افزایش داد. وقتی سرمایه گذاران از کارول توم مدیر عامل شرکت در مورد کمبود نیروی کار پرسیدند، به نظر می رسید که او واقعاً نگران است: «در مورد توانایی ما برای مدیریت هزینه تورم نیروی کار که امروزه بسیاری از شرکت ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، واقعاً احساس خوبی دارم.

فدکس و آمازون عملکرد خوبی نداشتند. کمبود نیروی کار نزدیک به نیم میلیارد دلار برای فدرال اکسپرس هزینه داشت که عمدتاً به دلیل کاهش بهره وری به دلیل کمبود کارکنان است. سود به صورت سالانه کاهش یافت و شرکت پیش بینی های مالی خود را کاهش داد. آمازون 2 میلیارد دلار هزینه اضافی برای استخدام و کاهش بهره وری به دست آورد و انتظار دارد در سه ماهه چهارم دو برابر بیشتر هزینه کند. تا حد زیادی به دلیل این هزینه ها، سود آمازون نزدیک به 50٪ کاهش یافت. قیمت سهام هر دو شرکت کاهش یافت. راج سوبرامانیام، رئیس فدرال اکسپرس، گفت: «تأثیر بازارهای کار محدود همچنان بزرگترین مشکل پیش روی تجارت ما است.

اتحادیه های UPS چقدر به موفقیت آن کمک می کنند؟ خوب، آنها برخی از بالاترین حقوق در صنعت را برای رانندگان خود فراهم کرده اند: به طور متوسط ​​36 دلار در ساعت. و افزایش سالانه دستمزدها با یک قرارداد جمعی چند ساله تضمین شده است. این به رانندگان UPS دلیل خوبی برای ماندن در محل کار، با میانگین تجربه 16 ساله می دهد. گردش مالی کم نیاز UPS به استخدام را کاهش می دهد و ثبات عملیاتی شرکت را تضمین می کند.

آمازون و فدرال اکسپرس دستمزد کمتر و تحرک کمتری به سمت بالا ارائه می دهند. هر دو از درایورهای قرارداد استفاده می کنند. یک تجزیه و تحلیل در سال 2018 نشان داد که رانندگان آمازون فلکس و فدرال اکسپرس به ترتیب حدود 5.30 دلار و 14.40 دلار در ساعت درآمد داشتند، در مقایسه با نرخ UPS آن زمان که بیش از 23 دلار بود. در انبارهای آمازون، کارمندان جدید به طور متوسط ​​حقوق اولیه 18.50 دلار دریافت می کنند، اما از آنجایی که تحرک رو به بالا بسیار کم است، 18.50 دلار نیز میانگین حقوق شرکت است. جای تعجب نیست که به نظر می رسد آمازون در جذب و حفظ کارمندان UPS با مشکلات بسیار بیشتری روبرو است که به رغم دستمزد کمتر منجر به هزینه های بالاتر می شود.

شرکت هایی که از اتحادیه ها استفاده می کنند ممکن است در این دوره جدید مزیت رقابتی داشته باشند

ما آنقدر ساده لوح نیستیم که فکر کنیم رهبران تجاری در آمازون، استارباکس یا جاهای دیگر با آغوش باز از اتحادیه ها استقبال خواهند کرد. شرکت‌ها همچنان می‌پذیرند که می‌توانند کارمندان خود را بدون اتحادیه‌ها حفظ کنند – به هر حال، Costco بدون اتحادیه دارای گردش مالی زیر 15٪ است. اما در عمل Costco فوق العاده است. برای اکثر شرکت ها اولویت بندی سرمایه گذاری و کار مورد نیاز برای ماندن کارمندان دشوار است.

بنابراین از آنجایی که هزینه گردش مالی همچنان در حال افزایش است، و از آنجایی که کمبود نیروی کار امروزی فردا به یک امر عادی تبدیل می شود، تحلیل هزینه-فایده از فروپاشی اتحادیه ها باید تغییر کند. داشتن یک اتحادیه در واقع می تواند در هزینه شرکت صرفه جویی کند – به خصوص اگر مدیریت و کارگران بتوانند مانند UPS با هم کار سازنده داشته باشند. در همین حال، استارباکس این فرصت را دارد که این فرضیه را با نظارت دقیق بر عملکرد در فروشگاه تازه ادغام شده خود و همه موارد بعدی آزمایش کند. شرکت هایی با آینده نگری برای حرکت در این مسیر می توانند برندگان بزرگ در دوره جدید ما باشند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000