آیا بایدن به تعهد خود در قبال آفریقا در سال 2022 عمل کند؟

[ad_1]

زمانی که جو بایدن برای کاخ سفید نامزد شد، کمپین پرزیدنت جو بایدن متعهد شد که “استراتژی جسورانه” را برای آفریقا دنبال کند که در صورت انتخاب شدن بر اساس “احترام متقابل” و دیپلماسی تقویت شده باشد. در واقع، این کمپین اولین کمپینی بود که چگونگی ارتقای منافع مهاجران آفریقایی در ایالات متحده را تشریح کرد. پرزیدنت بایدن در شانزدهمین روز ریاست جمهوری خود، پیامی ویدئویی به رهبران آفریقایی که در سی و چهارمین اجلاس اتحادیه آفریقا شرکت کردند، ارسال کرد و در آن وعده مشارکت و همبستگی آمریکا در مورد تعدادی از مسائل حیاتی را داد. این پیام یک انحراف از توصیف تحقیرآمیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از قاره بود.

با توجه به این شروع امیدوارکننده، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که تقریباً یک سال بعد، دولت بایدن یک ممنوعیت سفر با الهام از میکرون را برای هشت کشور آفریقای جنوبی اعمال کند. این ممنوعیت که توسط رهبران منطقه به عنوان “ناعادلانه، تبعیض آمیز و غیر ضروری” مورد انتقاد قرار گرفت، همزمان با لغو مزایای قانون رشد و فرصت های آفریقا (AGOA) از سه کشور آفریقایی دیگر بود. به همان اندازه تعجب آور است که برخی در دیاسپورای آفریقایی – به ویژه آنهایی که در اتیوپی هستند – در انتقاد از مدیریت دولت در مورد مناقشه اتیوپی یا آنچه که آنها می گویند “درد غفلت” است، به شدت انتقاد کرده اند. در واقع، پایان درگیری و بحران انسانی ویرانگر در منطقه دجله، سال گذشته توجه دولت را در آفریقا به خود جلب کرد.

علیرغم این تحولات دلسرد کننده، نادیده گرفتن سیاست بایدن در قبال آفریقا زود است.

در نوامبر، سفر تونی بلینکن وزیر امور خارجه به کنیا، نیجریه و سنگال مجموعه مهمی از اولویت‌های سیاست بایدن در قبال آفریقا را بهبود بخشید: بهبودی از COVID-19، مبارزه با تغییرات آب و هوایی، حمایت از دموکراسی و افزایش تجارت و سرمایه‌گذاری.

اعلام بلینکن مبنی بر برگزاری اجلاس سران آفریقایی در پایان سال 2022 به افزایش پیشرفت در اجرای دستور کار بایدن در آفریقا کمک خواهد کرد.

سرمایه گذاری در موسسات بهداشت عمومی در آفریقا

مرکز اصلی سفر بلینکن به داکار، بازدید وی از انستیتوی معتبر پاستور بود، جایی که شرکت مالی توسعه ایالات متحده 3.5 میلیون دلار برای تقویت تولید واکسن در قاره ای سرمایه گذاری کرده است که 99 درصد واکسن های آن را وارد می کند. چنین سرمایه گذاری های بیشتری مورد نیاز است.

دلگرم کننده است که دولت بایدن به دنبال حمایت از امنیت بهداشتی آفریقا به روش های دیگر است: در اکتبر 2021، مؤسسه ملی بهداشت 75 میلیون دلار در هفت مرکز تحقیقاتی در آفریقای جنوبی، نیجریه، اوگاندا و کامرون برای بهبود علم، داده ها و کاتالیزور سرمایه گذاری کرد. تحقیق و نوآوری در سراسر آفریقا این همکاری بین NIH و موسسات تحقیقاتی آفریقا باید در اسرع وقت تسریع شود. ژنوم آفریقایی قدیمی ترین ژنوم انسان است و در آفریقا بیش از هر قاره دیگری تنوع ژنتیکی وجود دارد. با این حال، کمتر از سه درصد از ژنوم‌های مورد تجزیه و تحلیل از آفریقایی‌ها می‌آیند و ذاتاً آن را به منبعی غنی از اطلاعات ژنتیکی جدید برای تحقیقات و توسعه سلامت و تشخیصی تبدیل می‌کنند. آفریقا نه تنها این پتانسیل را دارد که به شناسایی و محافظت در برابر بیماری های همه گیر آینده کمک کند، بلکه راه حل های آفریقایی برای مشکلات جهانی نیز ارائه دهد.

نقشه شاخص تجارت و سرمایه گذاری

همچنین در سنگال، وزیر امور خارجه قراردادهای ساخت و ساز به ارزش 1 میلیارد دلار را امضا کرد که شامل یک بزرگراه 111 کیلومتری است که داکار را به سنت لوئیس متصل می کند. بلینکن در تضاد کامل با چین خاطرنشان کرد که ایالات متحده کشورهای آفریقایی را با بدهی غیرقابل مدیریت بار نخواهد کرد. وزیر امور خارجه همچنین گفت که پروژه‌های زیربنایی «بر ارزش‌های مشترک ما به عنوان دموکراسی»، یعنی شفافیت، پاسخگویی و حاکمیت قانون، بنا خواهند شد. این موضوعات در اجلاس سران دموکراسی که چند هفته بعد به میزبانی دولت بایدن برگزار شد و 17 کشور آفریقایی در آن شرکت کردند، محور خواهد بود.

چالش پیش روی دولت بایدن این است که سال آینده سرمایه گذاری های زیرساختی دیگری در آفریقا معرفی کند. خط روند مثبت نیست. سرمایه گذاری مستقیم ایالات متحده در منطقه از اوج 69 میلیارد دلار در سال 2014 به 46 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. در دهه قبل از 2020، تجارت دوجانبه ایالات متحده و آفریقا از 113 میلیارد دلار به 44 میلیارد دلار کاهش یافت.

اجرای طرح مدیریت جهانی بهتر بسازید که توسط پرزیدنت بایدن در اجلاس G7 در ژوئن آغاز شد، می تواند به معکوس کردن این روند کمک کند. نشست رهبران آمریکا و آفریقا هم همینطور. اجلاس سران رهبران آفریقا در سال 2014، 37 میلیارد دلار تعهدات سرمایه گذاری جدید از سوی شرکت های آمریکایی ایجاد کرد. بسته مالی 8.5 میلیارد دلاری برای حمایت از انتقال آفریقای جنوبی از زغال سنگ به انرژی های تجدیدپذیر، مورد توافق ایالات متحده و شرکای اروپایی آن در COP26، همچنین می تواند الگویی برای سرمایه گذاری بیشتر ایالات متحده در منطقه و در عین حال کاهش آب و هوا باشد. وعده ابتکار آفریقای دیجیتال در حمایت از اتصال، توسعه مهارت ها و گسترش تجارت الکترونیکی می تواند موقعیت تجاری ایالات متحده را در این قاره افزایش دهد.

با این حال، دیپلماسی قوی تجاری برای معکوس کردن فرسایش موقعیت تجاری ایالات متحده در آفریقا ضروری است. آخرین وزیر بازرگانی که از این قاره بازدید کرد ویلبر راس بود که در طول چهار سال قدرت خود فقط یک روز را در غنا، آفریقا گذراند. ما امیدواریم که وزیر جینا رایموندو و کمیته مشورتی جدید ریاست جمهوری در زمینه انجام تجارت در آفریقا (PAC-DBIA) علاقه مجدد سرمایه گذاران را در منطقه برانگیزند.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، که در ماه سپتامبر با نانا آکوفو آدو، رئیس جمهور غنا و هاکاینده هیچیلما، رئیس جمهور زامبیا در کاخ سفید دیدار کرد، نیز می تواند مفید باشد. دخالت مستمر او در امور آفریقا به این قاره کمک شایانی به سیاست خارجی بایدن خواهد کرد.

مسائل مهم تجارت و سرمایه گذاری باید مورد توجه قرار گیرد. با توجه به اهمیت کنیا برای ایالات متحده به عنوان یک شریک تجاری و استراتژیک، مذاکرات بر سر توافقنامه تجارت آزاد ایالات متحده و کنیا، که تحت دولت ترامپ آغاز شد، باید از سر گرفته شود. این موضوع زمانی که روسای جمهور بایدن و کنیا در دفتر بیضی شکل در اکتبر و در جریان دیدار نوامبر بلینکن از کنیا ملاقات کردند، مورد توجه قرار نگرفت.

جلسات استماع اخیر سنا و مجلس نمایندگان (جایی که من شاهد بودم) در مورد آینده قانون رشد و فرصت های آفریقا (AGOA) نشان می دهد که کنگره مدت ها قبل از اجرایی شدن این قانون بر موقعیت ایالات متحده در بازار آفریقا تمرکز کرده است. در سال 2025 منقضی می شود. با توجه به اینکه AGOA سنگ بنای روابط تجاری ایالات متحده و آفریقا است، از این توجه استقبال می شود. با این حال، عناصر کلیدی AGOA باید مدرن شوند. در ماه دسامبر، سناتور کریس ون هولن و نماینده کارن باس از پرزیدنت بایدن خواستند تا در تصمیم دولت برای پایان دادن به مزایای AGOA اتیوپی تجدید نظر کند و خاطرنشان کردند که این تصمیم “به آسیب پذیرترین و معکوس ترین دستاوردهای اقتصادی کشور آسیب می رساند بدون اینکه خصومت را کاهش دهد.” در جنگ داخلی جاری.”

آماده سازی برای سال 2022

اواخر سال گذشته، جاد دیورمنت، افسر سابق اطلاعاتی با تجربه به دولت بایدن پیوست تا به توسعه استراتژی جدیدی برای آفریقا کمک کند. چندین موضوع کلیدی، مانند حمایت ایالات متحده از اجرای توافقنامه تجارت آزاد قاره آفریقا و پیگیری COP26 در گلاسکو، احتمالاً در راهبرد جدید نقش محوری دارند.

در عین حال، رئیس جمهور بایدن در صورت آغاز سال 2022، مانند سال 2021، سیگنال مثبتی ارسال خواهد کرد: با یک پیام ویدئویی هدفمند به رهبران آفریقا. با این حال، این بار، دولت باید به سرعت اقدامات قانع کننده ای را انجام دهد که آفریقا در واقع یک اولویت برای ایالات متحده است. اعلام دیدارهای معاون رئیس جمهور هریس و وزیر بازرگانی رایموندو در آغاز سال جدید، نقطه خوبی برای شروع خواهد بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü