آموزش پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ دل

برایپارتیشنبندی نمودن هاردها در این شیوه بایستی هارد به کامپیوتر وصل شده و حیاتی به کارگیری از بخش دستوری ویندوز یا این که Command Prompt اقدام به پارتیشن بندی آن کرد. ابتدا کاربر می بایست کلیدی تعیین کلیدهای ترکیبی Window + R به منو Run وارد شود و آنگاه عبارت CMD را تایپ کند. در همین تراز پنجره سیاه رنگی به جهت او به سناریو در خواهد آمد. در همین پنجره می بایست کلمه diskpart را تایپ کند و اصلی فشار دادن سوییچ Enter بخش Windows diskpart گشوده خواهد شد. در تراز بعدی بایستی در فضای Command Prompt دستورها را به ترتیب زیر وارد نماید.
توصیه می نماییم که از تمام حجم هارد خویش استفاده کنید و تمام آن را هارد اکسترنال خوب دیسک کنید. حال پارتیشنی که می خواهید در آن سیستم ادله را کارگزاشتن کنید، گزینش کرده و آیتم Format را بزنید. که همین فعالیت به وسیله قابل انعطاف افزارهای پارتیشن بندی هارد دیسک قابل انجام است. پارتیشن بندی هارد دیسک یک عدد از مهمترین و دارای ترین اقداماتی است که سپس از خرید کردن یک سیستم نو باید انجام داد. پارتیشن بندی هارد مربوط به قطعه هارد در کامپیوتر یا لپ تاپ است.
نرم افزار EaseUS Partition Master بیشتر به همین برهان که بدون‌پول میباشد گزینه اعتنا قرار گرفته، همچنین می‌تواند هاردهای ریز را به هاردهای بزرگ مشابه سازی کند. در این بخش به معرفی نرم افزارهای پارتیشن بندی می‌پردازیم. چنانچه بخواهیم اشکال پارتیشن‌ ها در هارد دیسک را بشناسیم، به طور کلی سه نوع پارتیشن بندی وجود دارااست که در هاردهای SSD نیز به این رخ هستند. بر روی خالی هارد اکسترنال راست کلیک کرده و “” New Simple Volume را گزینش کنید. هارد اکسترنال را به کامپیوتر ویندوز 8 کامپیوتر وصل کنید، کلیدهای Windows + R را فشار دهید.

  • نرم افزار MiniTool Partition Wizard یک مدیریت پارتیشن رایگان برای ویندوزهای ۷ و ۸ و ۱۰ است که در حالا حاضر، میلیون‌ها کاربر از آن به جهت پارتیشن‌ بندی انواع هارد دیسک‌های خود به کار گیری می‌کنند.
  • شما زمانی متوجه خلل در دیتای MBR خواهید شد که سیستم بوت نشود و متاسفانه باید همین را بگوییم که ریکاوری درایوهای MBR همیشه پیروزی آمیز نخواهد بود.
  • در نهایت و پس از انجام تنظیمات بالا، می‌توانید روی Apply کلیک نمایید تا روند پارتیشن بندی هارد اکسترنال آغاز شود.
  • پارتیشن بندی کردن هارد اکسترنال به کاربران اجازه می دهند که داده ها و اطلاعات خودشان را به رخ مرتب گونه بندی کنند و دسترسی ساده تری به آنها داشته باشند.
  • برای تولید درایو های دیگر می توانید این روند را تکرار کنید.

به همین ترتیب یک بلاک فضای خالی نو پس از درایو C ساخت می‌شود. بر روی آن راست کلیک کرده و New Simple Volume را انتخاب کیفیت هارد اکسترنال سیگیت کنید. اگر از پارتیشن بندی متفاوت در سیستم خود پشیمان هستید، می‌توانید به آسانی آنان را اصلی یکدیگر مخلوط نمایید.

روش اجرا نمودن و یا این که Mount فایل ISO ایمیج در ویندوز…

در صورتی که دیتاها به اندازه ندارید از دیگر آیتم های راست کلیک روی درایو ها استفاده نکنید زیرا ممکن می باشد دیتاها تان پاک شود. در گام بعدی File system و نامی برای پارتیشن را میتوانید انتخاب نمایید. آیتم NTFS که به صورت پیشفرض گزینش شده است پیشنهاد می شود. در بخش Volume Label میتوانید نامی برای درایوتان برگزینید. در پنجره بعدی اطلاعاتی در مورد کاری که قصد انجام آن را دارید برای شما به سناریو درخواهد آمد. اما باید همین نکته را در حیث داشته باشید که قبل از اقدام به جهت پارتیشن‌بندی می بایست از اطلاعات فردی همچون عکس , فیلم خانوادگی و یا پوشه های دارای بک آب تنظیم نمایید و به هیچ تیتر در زمان پارتیشن‌بندی مبادرت به ریست سیستم نکنید.
توجه داشته باشید که پاک نمودن پارتیشن به معنای از در میان رفتن کل داده ها است. اون پارتیشنی که ۳۵۱ مگابایت هستش بعد از آن از ساختن simple volume یکمیش مالامال میشه. روش باز‌نگری نسخه دات نت فریم ورک NET Framework در ویندوز… فایل hosts ویندوز چیست و به چه صورت فایل hosts را ویرایش کنیم… در پنجره نشان داده شده حرفی را برای درایوتان اختصاص بدهید و به گام بعدی بروید. © کپی رایت 2020 | کلیه حق و حقوق و دستمزد همین سایت وابسته به کمپانی آکادمی هارد جمهوری اسلامی ایران میباشد.
این برنامه کاربردی هم همانند رفقایش امکاناتی مانند ایجاد پارتیشن، تغییر تحول اندازه درایوها، حذف، فرمت و جابه‌جایی درایوهای هارد را آماده می‌آورد. علاوه بر این‌ها، به شما امکان بسط پارتیشن را نیز می‌دهد. امروزه ابزارهای مختلف مدیر HDD در بازار وجود دارد که می‌تواند به ایجاد، قالب‌بندی یا حذف پارتیشن‌های سیستم جهت سلامت نگه داشتن آن امداد کند. ابزارهای رئیس دیسک نه صرفا به رئیس دیسک مشقت بار رایانه شما امداد می‌کنند، بلکه می‌توانند گونه های پارتیشن هارد اکسترنال را نیز رئیس کنند. در این نوشته از پلازا مهم معرفی برگزیدگان برنامه های پارتیشن بندی هارد، یار شما خوا هیم بود. همواره انتخاب بهترین قابل انعطاف افزار پارتیشن بندی از دغدغه‌های بسیاری از اعضا بوده و ادله همین فرمان هم حساسیت داده‌های سیستمی برای اعضا است.
عمومی
در ادامه به تحلیل پارتیشن بندی کامل در کارگزاشتن ویندوز می پردازیم. چطور می توان یک هارد اکسترنال را در ویندوز 7، 8 و 10 پارتیشن بندی کرد؟ این نوشته را مطالعه کنید تا بتوانید طریق پارتیشن بندی هارد اکسترنال را یاد بگیرید و از آن برای ذخیره پرسرعت فولدر ها به کار گیری کنید. سه رویه به جهت انجام این کار وجود دارد؛ اما چرا شما بایستی یک هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنید؟ همپا چیکاو باشید. یکی از دیگر از بهترین نرم افزار های پارتیشن بندی، IM-Magic Partition Resizer است. دارای همین برنامه شما توانمند به انتقال پارتیشن‌ها، تغییر سایز، کپی، حذف و فرمت و همینطور تبدیل فرمت و نهفته نمودن آنها هستید. تمام این گزینه‌ها هم به‌راحتی در دسترس قرار می‌گیرند و شما تنها به اندازه هست روی هارد مدنظرتان راست کلیک کنید تا به آن‌ها دست پیدا کنید.
توجه داشته باشید در صورتی که مهارت حتمی و به اندازه را به جهت پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در اختیار ندارید برای همین فعالیت بدون شک به واحدتعمیرات لپ تاپ سونی مراجعه کرده و از سرویس های ارائه شده در آن استفاده کنید. یک عدد از حیاتی ترین و با ترین نصیب های هر لپ تاپ هارد همین دستگاه می باشد. هارد ها فضاهایی میباشند که قابلیت و امکان ذخیره داده ها عضو بر بر روی دستگاه را قابلیت پذیر می کنند. به طور کلی هارد ها به خواسته استفاده ی خوبتر و بهینه سازی فضای سیستم به پارتیشن بندی نیاز دارند. پارتیشن بندی هارد لپ تاب سونی به شما کمک می کند تا بتوانید به طور نیز دوران هر دو ویندوز 9 و 10 را در سیستم خویش داشته باشید و از آن ها استعمال کنید.

در چه مواردی به پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ دل نیاز است؟

هارددیسک حافظه ای جانبی می باشد که به جهت ذخیره سازی اطلاعات در دراز مدت آیتم به کار گیری قرار می گیرد. تعمیرات لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر، All-in-One، بورد و بده بستان انواع پورت و چیپست خود را به رخ تخصصی حیاتی تجهیزات پیشرفته، به فالیک بسپارید. سپس گزینه Create partition را بزنید و در غایت Apply کنید. حساس کلیک بر روی سوییچ New و وارد کردن سایز هر پارتیشن به دلخواه گزینش کنید، به طور نمونه به جهت ۲۰ گیگ حافظه می بایست عدد ۲۰۴۷۸ را وارد نمایید.

پارتیشن بندی هارد دیسک Primary

برای انجام چنین کاری دو شیوه وجود داراست که هر کدام از آن‌ها را به شکل جداگانه تفسیر خوا‌هیم داد. عمل پارتیشن بندی در این تراز به اتمام می رسد اما بهتر می باشد قبل از ذخیره هر فایل در پارتیشن تازه در آغاز یک توشه آن را فرمت کنید. در ادامه باید ظرفیتی را که قصد درید به پارتیشن نو اختصاص بدهید را تعین کنید.

رفع انحصار کارگزاشتن ویندوز در هارد دارای فرمت MBR

در این نرم‌افزار رئیس هارد دیسک قابلیت جالبی برای محافظت از هارد شما هنگام انجام هرگونه ویرایش در پارتیشن‌ها وجود دارااست که این وضعیت محافظت از داده‌ها یا Data Protection Mode نامیده شده است. قابل انعطاف افزار تغییر تحول پارتیشن بندی MiniTool Partition Wizard از اشکال متداول دیسک سخت، از پاراگراف SATA و SCSI و IDE و هارد اکسترنال و همینطور USB پشتیبانی می‌کند. همینطور همین نرم‌افزار یک دیسک را از MBR به GPT و بالعکس فارغ از از دست دادن داده تبدیل می‌کند. هاردی که می خواهید پارتیشن بندی نمایید را از لیست هاردهای موجود گزینش کنید. در صورتی که شما روی هارد خود فایل و یا حتی سیستم ادله کارگزاری شده دارید بایستی قبل از پارتیشن بندی یک فضای غیراختصاص دیتا شده تولید کنید. بر روی هارد خود کلیک راست نمایید و از منوی پیش رو Shrink Volume را انتخاب کنید.
چگونه صدا های سیستمی را در ویندوز 11 و 10 تغییر‌و تحول دهیم؟ در همین مقاله قصد داریم روش عوض کردن صدای کلیک کردن، آلارم ها، بستن برنامه و… اکنون در صفحه گشوده شده می توانید اسم درایو را انتخاب کنید، کافی هست اسم موردنظر خویش را در فریم Volume label وارد کنید. در قسمت Unallocated Space می توانید فضای پارتیشن بندی نشده را تماشا کنید. به جهت تغییر حجم درایو ها، بایستی Windows 11 را در کامپیوتر خود نصب کرده باشید، یا این که درصورتیکه ندارید، باید دارای استفاده از سی دی ویندوز یا فلش، آن را بوت کنید. در صورتی که به دنبال راهی به جهت تغییر تحول حجم درایو ها در ویندوز 11 هستید، می توانید از روش های تحت استفاده کنید. نحوه های متمایز برای پارتیشن بندی Windows 11 وجود دارد، ما معمولی ترین خط مش ها به جهت همین عمل را به رخ چهره‌ای به شما آموزش خوا هیم داد.

چگونه هارد دیسک را تعمیر کنیم؟

برخی ویندوزها Recovery Partition دارند که فایل‌هایی که Windows Recovery Environment استعمال میکند را ذخیره می‌کند. این پارتیشن برای رفع مشکلات بوت نشدن سیستم برهان به کار گیری می‌شود. به جهت به کار گیری از این نحوه پارتیشن بندی هارد، شما نیاز به CD یا این که DVD کارگزاری ویندوز ۱۰ دارید.
O&O BlueCon به رخ روتین و همینطور هنگامی که فاجعه ای رخ می دهد قابلیت های گسترده ای به جهت تعمییر سیستم، جستجو و برطرف کردن نادرست ها، بازیابی دیتا های از دست رفته، بازیابی کلمه های عبور و … ارائه می دهد و در واقع یک کیت امداد های اول برای مدیران به گفته این تارنما معتبر سیستم می باشد. فرض کنید هارد ۲ ترابایتی دارید و آن را به سه پارتیشن ۳۰۰ گیگ بایت و ۷۰۰ گیگ بایت و ۱ ترابایت فرمت کرده‌اید. هر یک از همین پارتیشن‌ها به رخ Volume جداگانه روی کامپیوتر سناریو داده می شوند حتی اگر روی یک هارد فیزیکی باشند. آنگاه از مشخص و معلوم نمودن فرمت پارتیشن بندی، باید در کادر مشکی پارتیشن کلیک راست کرده و از میان آیتم ها، New Simple Volume را گزینش نمایید. هم اکنون گنجایش درایوها را بر مبنا مگابایت گزینش کرده و درایوهای ایجاد شده را نام گذاری کنید. آنگاه از گزینش نام حیاتی زدن مورد FINISH، فرایند پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ دل اهمیت ابزارهای ویندوز به نقطه نهایی می رسد. پارتیشن بندی درایو اکسترنال ( هارد اکسترنال یا درایو اس اس دی اکسترنال) به شما اجازه می دهد تا فایل ها و مستندات خود را به رخ آراسته خیس و در دسترس تری ذخیره سازی کنید. به جهت انجام این عمل هم می‌توانید از قابلیت و امکان های خویش ویندوز استفاده نمایید و هم از نرم افزار پارتیشن بندی هارد اکسترنال به کار گیری کنید. در این نوشته ما به آموزش پارتیشن بندی درایو اکسترنال از طرز ویندوز و فارغ از نیاز به نصب قابل انعطاف افزار بیشتر می پردازیم.
باید دقت داشت که همین موقعیت تنها از هارد دیسک های زیر 2 ترابایتی پشتیبانی می نماید. علاوه بر موردها ذکر شده این برنامه قوی به انتقال سیستم دلیل به یک هارد دیگر و همینطور بازیابی پاریشن های از دست رفته یا این که حذف شده می باشد. ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا و XP سیستم دلیل های پشتیبانی شده هستند. سپس حساس مقایسه آن حساس فرآورده شبیه در بقیه مارک ها برای خرید اقدام کنید. واحد راهنمای پارتیشن بندی هارد دیسک در کنار مزایایی که شرکت توشیبا مستقیما به جهت عضو قرار داده است، امکانات و تسهیلاتی دیگر هم در حیث گرفته است که در نهایت تامین کننده همه نیازهای کاربران خواهد بود.
سیستم‌عامل اوبونتو به‌دلیل شتاب عالی و همینطور مجانی بودنش، یکی از از سیستم‌عامل‌های دارای اسمو رسم در دنیای امروزیه. امروز قصد دارم به شما نحوه‌ی پارتیشن‌بندی هارد در اوبونتو رو آموزش بدم. من فرض رو بر این میذارم که شما تا مرحله‌ی نصب پارتیشن پیش رفتید و اکنون به گزینه‌های پارتیشن‌بندی رسیدین. در نقطه نهایی درایو مد‌نظرتون رو گزینش کنید و بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.
از امکانات برنامه می‌توان به تغییر و تحول سایز، انتقال، حذف، کپی، فرمت اشاره کرد. این برنامه هم مانند بخش اعظم برنامه‌های همین فهرست، تغییرات را به‌صورت به طور همزمان و یک‌جا اعمال می‌کند. در شیوه دوم می قدرت از ابزارهای داخلی خویش ویندوز مانند ابزار Disk Management برای پارتیشن بندی درایوها استفاده کرد. ۱- در منوی استارت، کلمه Disk Management را تایپ کنید و از لیست نتیجه های آیتم Create and Format Hard Disk Partitions را گزینش کنید. همچنین می‌توانید اهمیت فشردن هم‌زمان دو دکمه Windows key و X منوی Power User را گشوده کنید و از این منو آیتم Disk Management را انتخاب کنید.
O&O BlueCon تمام برنامه ها را مستقیما از نحوه یک رسانه قابل بوت (CD / DVD یا این که USB stick) راه و روش اندازی می کند و به این ترتیب می تواند خطر از دست رفتن دیتا ها از طرز رونویسی دیتا ها بر بر روی کامپیوتر را در دست گرفتن کند. کافیست همین نرم افزار را بر روی یک سی دی، دی وی دی یا فلش ذخیره کرده و در مواقع گزینه نیاز از آن به کار گیری کنید. ۱- بر روی درایو D که فضای خالی کافی داراست راست کلیک کنید و گزینه Allocate Space را بزنید تا این فضا به درایوی که در سطح دوم تعیین می‌کنید اختصاص یابد. هم اکنون دیگر هارد درایوتان پارتیشن جدیدی دارااست و می‌توانید دیتاها آن را در برگه Disk Management ببینید. به طور معمول NTFS گزینش می شود البته اگر روی فلش USB و دیگر دستگاه‌های پورتابل در حالا تولید پارتیشن هستید می‌توانید FAST32 یا این که ExFAT را انتخاب کنید. ۳- کامپیوترتان مقدار فضایی که می‌توانید به پارتیشن تازه اختصاص دهید را آنالیز می‌کند.

۵ شیوه قفل نمودن فیلم و ویدیو در ویندوز دارای پسورد

مسلما مشکلی ایجاد نخواهد شد؛ چرا که، این پارتیشن این الان ساخته شده و خالی میباشد. چنانچه هارد شما پارتیشن نشده باشد عمده همین فضا به اسم درایو C شناخته می شود. بر بر روی استورج Storage در فضای میانی دو کلیک بزنید و آن‌گاه بر روی رئیس دیسک Disk Management دو کلیک بزنید.
پارتیشن‌بندی یعنی تقسیم کردن فضای هارد دیسک به یک یا این که یک سری نصیب که از دید کاربر فضا‌های متعدد به شکل جدا از هم و مستقل عمل می‌کنند. اگه هارد پارتیشن‌بندی نشه، به هیچ وجه در کامپیوتر در قسمت درایو‌های فعال اکران دیتا نمیشه. ضمن این که رئیس فایل‌ها مشقت بار میشه و ممکنه موقع کارگزاری مجدد ویندوز داده ها شما پاک بشه. اگه در هر مرحله‌ای از پارتیشن بندی هارد به ایراد برخوردید، از نحوه کامنت به ما اطلاع به‌این تا من و همکارام در کوتاه‌ترین دوران به شما جواب بدیم.
پارتیشن بندی هارد شما را به تعدادی واحد منطقی تقسیم می کنند. کاربران اکثر وقت ها پارتیشن بندی هارد را انجام نمی دهند اما خوب میباشد بدانید که پارتیشن بندی مزایای زیادی داراست از گزاره سازماندهی داده ها و انقطاع کردن این اطلاعات از سیستم استدلال و در نتیجه کمتر از دست رفتن دیتاها را به دنبال دارد. امروز در انزل وب تدریس تمام پارتیشن بندی هارد درایو خام یا حاوی داده ها در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ سوای قابل انعطاف افزار و با قابل انعطاف افزار در هنگام نصب ویندوز یا پس از کارگزاشتن آن را تنظیم کردیم. در جواب به این سوال بایستی بگوییم به جهت پارتیشن بندی هارد اکسترنال شما دو راه پیش روی دارید یک عدد استفاده از قابلیت‌های ویندوز و شیوه دوم استعمال از نرم افزار پارتیشن بندی هارد اکسترنال است. پارتیشن بندی هارد اکسترنال این قابلیت و امکان را به شما می دهد که بتوانید داده ها داخل هارد را مرتب سازی نمایید و دسترسی و رئیس آنها پرسرعت خیس و بهتر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü