آسه آن زمان برای تغییر نقش خود به عنوان حائل در رقابت بین قدرت های بزرگ بین ایالات متحده و چین رو به اتمام است.

[ad_1]

پس از آخرین حادثه در دریای چین جنوبی، که در آن کشتی‌های گارد ساحلی چین نیز کشتی‌های فیلیپین را با توپ‌های آب‌دار حامل آذوقه به دومین توماس شول مسدود کردند، سکوت آسه‌آن (کشورهای جنوب شرق آسیا) پاسخی واضح، اما نه تعجب‌برانگیز از سوی ایالات متحده بود. و اتحادیه اروپا

هماهنگی یک موضع منسجم در دریای چین جنوبی یک وظیفه بزرگ برای ASEAN است که عمدتاً به دلیل سنت تصمیم گیری مبتنی بر اجماع این نهاد است. با وجود چند استثنا، ناتوانی مزمن او در صحبت کردن با یک صدا، دریای چین جنوبی را عرصه ای برای اصطکاک فزاینده بین ایالات متحده و چین می کند.

با تشدید رقابت استراتژیک بین ایالات متحده و چین، حائل ژئوپلیتیکی ایجاد شده توسط آسه آن در سه دهه گذشته به سرعت در حال کاهش است.

از زمان پایان جنگ سرد، آسه آن تلاش های زیادی برای ایجاد روابط با بازیگران اصلی انجام داده است تا آنها منافع خود را در ثبات منطقه توسعه دهند، در حالی که به آسه آن اجازه می دهد از نیروهای رقیب اجتناب کند – استراتژی که توسط ناظران مشخص می شود. یکی از تعهدات جامع، پوشش ریسک یا تعهد مضاعف. این استراتژی موفقیت قابل توجهی در دستیابی به صلح در منطقه بوده است و شهرت آسه آن را به عنوان پلی بین قدرت های بزرگ و حائل نهادی در ژئوپلیتیک به دست آورده است.

اما با بازگشت رقابت از سوی قدرت های بزرگ و تشکیل گروه هایی مانند گفتگوی چهارگانه امنیتی (Quad)، آسه آن در تلاش است تا اهمیت خود را در معماری منطقه ای حفظ کند. مارتی ناتالگاوا، وزیر خارجه اسبق اندونزی، در کنفرانس اخیر در دریای چین جنوبی گفت که گروه‌های وزیری مانند استرالیا-بریتانیا-AUCUS و گروه چهارجانبه باید به عنوان یک زنگ بیدارباش برای آسه‌آن عمل کنند – در صورتی که نشانه‌هایی از نامناسب بودن را نشان دهد. ، سپس “امنیت در جای دیگری جستجو خواهد شد”.

آسه آن باید اهمیت خود را با تغییر موقعیت خود بین قدرت های بزرگی مانند پل و حایل ژئوپلیتیک حفظ کند. حائل مبتنی بر ASEAN همچنین در خدمت منافع ایالات متحده و چین است.

همانطور که در گزارش اخیر موسسه بروکینگز آمده است، این دو غول “از وجود مکانیسم های شخص ثالثی که می توانند اطلاعات بی طرفانه ارائه دهند، نقشه راه حل مناقشه ارائه دهند و مسیرهایی را برای همکاری ترسیم کنند که در صورت رسیدن به هیچ یک از طرفین قابل اعتماد نیست، سود خواهند برد. از دیگری برای انجام این کار، آسه آن باید رویکردی جسورانه برای استفاده از نفوذ خود در پکن و واشنگتن اتخاذ کند، که هر دو حداقل به صورت شفاهی از نقش مرکزی آسه آن حمایت کرده اند.

مدت‌هاست که پکن به عنوان نمایشی از دیپلماسی همسایگی‌اش تبلیغ می‌کرد، توانایی آسه‌آن برای مهار پکن واقعی است اما اغلب دست کم گرفته می‌شود. حتی در مناقشه دریای چین جنوبی، قدرت آسه‌آن در تعداد و قدرت ضعیف‌تر آن است که در قدرت نظارتی و مذاکره‌ای منحصربه‌فرد آن منعکس می‌شود.

با مقاومت آشکار در برابر تلاش های هماهنگ آسه آن، پکن به احتمال زیاد رفتار خود را تعدیل می کند. یک مثال گویا اما دست کم گرفته شده، تأثیر مخالفت اسکاربرو شول در سال 2012 است. دریای چین جنوبی. آنها خواستار احترام به قوانین بین المللی و خویشتن داری از همه طرف شدند. این مقاومت هماهنگ نشانه‌ای از هزینه‌های شهرت بالایی است که آسه‌آن ممکن است بر چین تحمیل کند و ممکن است یکی از عواملی باشد که از آن زمان تاکنون چین را از تصرف برخی از ویژگی‌های زمینی دیگر باز داشته است.

آسه آن باید با اتحاد با قاطعیت چین روبرو شود. او همچنین باید به پکن توضیح دهد که جنایات چین کشورهای جنوب شرق آسیا را بیشتر به سمت واشنگتن سوق داده است. این مهم است زیرا تحلیلگران در چین تمایلی به انتقاد از سیاست خارجی خود ویرانگر پکن ندارند و انتقادهای ایالات متحده با سوء ظن یا حتی سرپیچی دریافت می شود.

با توجه به تمایل لائوس و کامبوج به سمت چین، ممکن است شکاکان آسه آن این سوال را مطرح کنند که آیا این سازمان می تواند نقش حائل ژئوپلیتیکی خود را بازیابد. در حالی که این انتقاد شایستگی دارد، محدودیتی برای اینکه چین تا چه حد می تواند چارچوب را پیش ببرد، وجود دارد و از هر دو طرف برای جلوگیری از تلاش های هماهنگ آسه آن استفاده می کند.

درخواست هایی برای حذف کامبوج و لائوس از ASEAN وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، حتی اگر آنها را از روند ASEAN در دریای چین جنوبی حذف کند، برای چین، کامبوج و لائوس ضرر خواهد بود. پکن بخش عمده ای از حق وتوی غیرمستقیم خود را بر این فرآیندها از دست خواهد داد، در حالی که کامبوج و لائوس بخش مهمی از سودمندی خود را برای پکن و احتمالاً حتی مزایای اقتصادی چین ناشی از آن را از دست خواهند داد. بنابراین ASEAN باید روشن کند که چین نمی تواند به طور نامحدود به دنبال این بسته باشد.

با واشنگتن، آسه آن باید روشن کند که فشار یا به حاشیه راندن این نهاد یا رفتار با کشورهای جنوب شرقی آسیا به عنوان ابزار رقابت ایالات متحده با چین، با مقاومت مواجه خواهد شد. به عنوان مثال، پس از اینکه دولت ترامپ استراتژی هند و اقیانوسیه خود را در سال 2019 تصویب کرد، آسه آن با انتشار «شاخص‌های منطقه هند و اقیانوس آرام» آن را رد کرد.

آسه آن همچنین باید گروه‌های وزیران در منطقه را تشویق کند تا فراتر از ماموریت‌های امنیتی خود عمل کنند و نقش بیشتری در ارائه کالاهای عمومی حیاتی و جایگزین‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری چین در منطقه ایفا کنند. این امر تاب آوری آسه آن در برابر چین را افزایش می دهد.

در همین حال، آسه آن ممکن است به دنبال میانجیگری در گام‌های اولیه برای کاهش تنش‌ها در دریای چین جنوبی باشد، مانند تشویق چین به عدم اعلام منطقه شناسایی دفاع هوایی در این دریا. همچنین ممکن است به دنبال یک وعده چینی برای عدم احیای زمین های اضافی یا داشتن دارایی های نظامی اضافی در زمین های تحت کنترل چین در جزایر اسپراتلی باشد.

علاوه بر این، آسه آن باید از پکن بخواهد که قولی برای احترام به آزادی ناوبری کشتی‌های جنگی خارجی، حقی که چین در حالی که نیروی دریایی این کشور در آب‌های آبی فعالیت می‌کند، از آن برخوردار است، در نظر بگیرد.

از طرف آمریکایی، آسه آن ممکن است واشنگتن را تشویق کند تا به تدریج آزادی عملیات ناوبری را لغو کند، مشروط بر اینکه چین به وعده های خود عمل کند. علاوه بر این، ممکن است از ایالات متحده خواستار قولی برای عدم قرار دادن موشک های میان برد در اولین زنجیره جزیره باشد تا از دامن زدن بیشتر به مسابقه تسلیحاتی در منطقه جلوگیری شود. در ازای وعده آمریکا، آسه آن می تواند پکن را تشویق کند تا فعالیت های نظامی و شبه نظامی خود را در زنجیره جزیره کاهش دهد.

نشست مجازی اخیر بین روسای جمهور جو بایدن و شی جین پینگ و منافع مشترک دو طرف در اجتناب از درگیری می تواند فرصتی برای آسه آن ایجاد کند تا چنین فشاری را انجام دهد. علیرغم لفاظی هایی که در مورد لزوم نصب “نرده” برای روابط آنها وجود دارد، بی اعتمادی بین واشنگتن و پکن عمیق است.

آسه آن دیگر از تجمل تثبیت خود به عنوان یک حائل ژئواستراتژیک مؤثر برخوردار نیست. رویکرد سنتی او که تمایل دارد با میوه‌های کم‌ارزش برای ایجاد اعتماد در میان بازیگران منطقه شروع شود، در مواجهه با توسعه سریع دیگر کافی نیست.

شما باید در مورد آن صادق باشید و به سخت ترین مشکل اساسی بروید. اقدامات فوق برای کاهش تنش ها نیازی به تعهد برگشت ناپذیر ندارد و در صورت عدم اعتماد می تواند عمل کند. در درازمدت، این گام‌ها می‌تواند راه را برای مذاکرات درباره موضوعات استراتژیک مانند غیرنظامی‌سازی زمین و کنترل تسلیحات هموار کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü