آزمایشات دارویی فایزر در نیجریه در سال 1996 در مورد نوسانات واکسن به ما چه می آموزد؟

[ad_1]

واکسیناسیون برای پاسخ به همه گیری ها ضروری است و همه گیری کووید-19 فعلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، در سرتاسر جهان، بسیاری به دلایلی که اخیراً توجه محققان، سیاستمداران و عموم مردم را به خود جلب کرده است، واکسینه نشوند. از جمله دلایل بی اعتمادی عمومی به دولت و نهادهای بهداشتی مسئول واکسیناسیون است. اما این بی اعتمادی از کجا می آید؟ برخی از شواهد اخیر بی‌اعتمادی را به تجربیات منفی گذشته با نهادهای دولتی به دلیل تبعیض در سیستم مراقبت‌های بهداشتی و تحقیقات پزشکی غیراخلاقی، از جمله توضیحات دیگر، مرتبط می‌کند.

در سال 1996، نیجریه یکی از بدترین اپیدمی های مننژیت در تاریخ خود را با 109580 مورد و 11717 مرگ تجربه کرد. مننژیت باکتریایی یک عفونت مخاطی مغز است که به ویژه در کودکان خطرناک است. شمال نیجریه نیز منطقه ای با اکثریت مسلمان است و حدود 99 درصد از ساکنان کانو مسلمان هستند. در بیمارستانی در کانو، پزشکان بدون مرز کودکان را با کلرامفنیکل، یک آنتی بیوتیک معروف که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای درمان مننژیت باکتریایی تایید شده است، درمان کردند.

در همین دوره، فایزر، یک شرکت داروسازی آمریکایی، سعی کرد داروی آنتی بیوتیک جدیدی به نام ترووان را روانه بازار کند. در حالی که فایزر این دارو را روی بزرگسالان آزمایش کرده است، هنوز روی کودکان آزمایش نشده است. علاوه بر این، آزمایش‌های اولیه روی بزرگسالان برخی از عوارض جانبی جدی دارو از جمله مشکلات کبدی و ناهنجاری‌های غضروفی را نشان داده‌اند. پس از اطلاع از اپیدمی مننژیت، فایزر تصمیم گرفت از آن به عنوان فرصتی برای آزمایش اثربخشی Trovan در شرایط کودکان استفاده کند. فایزر سایتی را در کنار منطقه آزمایش پزشکان بدون مرز راه اندازی کرده است و در مدت دو هفته نمونه ای متشکل از 200 کودک 3 ماهه تا 18 ساله را برای شرکت انتخاب کرده است. یک ماه بعد، 11 نفر از کودکان درگیر کشته شدند. علاوه بر این، بسیاری از والدین کودکان در این مطالعه ناتوانی هایی را در میان فرزندان خود از جمله فلج و نارسایی کبد گزارش کردند.

در دسامبر 2000، واشنگتن پست مجموعه‌ای از افشاگری‌ها را منتشر کرد که ادعا می‌کرد فایزر مسئول مرگ و مجروح شدن بسیاری از کودکان است و فایزر را به انجام آزمایش‌های آزمایشی غیراخلاقی بدون کسب رضایت آگاهانه از شرکت‌کنندگان متهم کرد. والدین می گویند که از ماهیت آزمایشی این آزمایشات مطلع نشده اند و بسیاری می گویند که آنها معتقدند داروهای استانداردی را که در محله پزشکان بدون مرز توزیع می شود دریافت می کنند.

این گزارش در سال 2001 جرقه یک سری اعتراضات را در ایالت های مسلمان شمال نیجریه برانگیخت. معترضان به رهبری رهبران مذهبی مسلمان مرگ کودکان مسلمان و این واقعیت را که محاکمه ها در یک کشور مسلمان برگزار شد را به عنوان مدرکی مبنی بر “وسترن” فایزر و همکارانش برجسته کردند. موسسات با واکسن مسلمانان را هدف قرار داده و سعی در کشتن آنها داشتند. فایزر هر گونه تخلفی را رد کرد و گفت که کودکان به دلیل مننژیت جان خود را از دست داده اند نه دارو. تحقیقات گروهی از کارشناسان استخدام شده توسط دولت نیجریه نشان می دهد که فایزر مسئول مرگ کودکان و انجام آزمایش بر روی افراد بدون رضایت آگاهانه است. در سال های بعد، چندین شکایت علیه فایزر توسط والدین و دولت کانو تنظیم شد. بر اساس گزارش ها، در سال 2009 توافقی خارج از دادگاه به مبلغ 75 میلیون دلار برای ایالت کانو و 175 هزار دلار برای چهار خانواده از کودکان کشته شده انجام شد.

این حادثه باعث بی اعتمادی مسلمانان نسبت به کمپین های واکسیناسیون شده است که توسط سازمان های غیرانتفاعی غربی مانند ابتکار ریشه کنی فلج اطفال جهانی (GPEI)، کنسرسیومی که شامل سازمان جهانی بهداشت و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ایالات متحده می شود. فلج اطفال در سراسر جهان (با یک مشخصه خاص) تمرکز بر نیجریه، جایی که بیش از 40 درصد از 677 مورد جدید فلج اطفال در جهان در سال 2002 گزارش شده است. تنش‌ها با بایکوت مسلمانان در سال 2003 در کمپین‌های واکسیناسیون فلج اطفال به رهبری GPEI در پنج ایالت شمالی مسلمان در نیجریه آغاز شد. در مصاحبه‌هایی که درباره حمایت از تحریم توضیح می‌دادند، پاسخ‌دهندگان صریحاً به آزمایش‌های دارویی فایزر اشاره کردند. تحریم بیش از یک سال به طول انجامید و تنها پس از همکاری مقامات دولت فدرال با رهبران مذهبی محلی برای نشان دادن ایمنی این واکسن پایان یافت. بایکوت همچنین به افزایش 30 درصدی شیوع فلج اطفال منجر شد و تلاش‌های جهانی برای ریشه‌کنی فلج اطفال را برای بیش از یک دهه کند کرد و نیجریه را به یکی از آخرین کشورهای جهان تبدیل کرد که در سال 2000 عاری از فلج اطفال بود. مسلمانان در نیجریه، با شبح مرگ کودکان مسلمان، اغلب هر بار که مقامات بهداشتی تلاش می کنند کمپین های واکسیناسیون گسترده در این کشور انجام دهند، ذکر می شود.

تأثیر آزمایش‌ها بر تنوع واکسن و نقش آموزش و اعتماد

در یک مقاله کاری جدید، متوجه شدیم که مادران مسلمان به طور قابل توجهی واکسیناسیون خود را برای کودکان متولد شده پس از سال 2000 کاهش می دهند. کاهش (11٪ تا 27٪ از نرخ واکسیناسیون قبل از واشنگتن) شامل واکسن های معمول کودکان برای بیماری هایی مانند سل، دیفتری، سیاه سرفه و کزاز، فلج اطفال و سرخک – واکسن هایی که برای دهه ها بی خطر و موثر شناخته شده اند.

کاهش ها در میان مادران مسلمان تحصیل کرده متمرکز بود که به اطلاعات بیشتری دسترسی داشتند، باسواد بودند و بنابراین احتمال بیشتری داشت که اخبار را بخوانند و از اقدامات بهداشتی مطلع شوند. این اثر کاهشی همچنین برای مادران مسلمانی که در محله‌هایی با اقلیت‌های مسلمان زندگی می‌کنند قوی‌تر است، جایی که مسلمانان کمتر از 50 درصد جمعیت این محله را تشکیل می‌دهند. این مدل مطابق با تحقیقاتی است که نشان می دهد افراد مذهبی در مناطقی که در اقلیت هستند می توانند قوی تر به شبکه های مذهبی پایبند باشند. ما متوجه شدیم که مسلمانانی که در محله‌های مسلمانان اقلیت زندگی می‌کنند، تمایل بیشتری به مذهبی بودن دارند (یعنی بیشتر از مساجد بازدید می‌کنند) و به رهبران مذهبی خود اعتماد بیشتری دارند، و این توضیح را تأیید می‌کند که آنها بیشتر در معرض دید رهبران مذهبی خود هستند. کمپین های ضد واکسن

با پرداخت 75 میلیون دلاری خارج از دادگاه فایزر، این هزینه در مقایسه با هزینه کاهش واکسیناسیون کودکان در کشور چگونه است؟ عدم واکسیناسیون خطر ابتلای فرد به بیماری را افزایش می دهد. هزینه های قابل توجه درمان این بیماری ها می تواند بار مالی زیادی را برای خانوارها به همراه داشته باشد. ما در حال انجام محاسبات ساده در پشت پاکت برای هزینه های درمانی بالقوه تعداد فزاینده ای از کودکان مسلمان واکسینه نشده در نتیجه اخبار منفی در مورد آزمایشات دارویی فایزر هستیم. با استفاده از محافظه کارانه ترین تخمین های ما فقط برای هزینه های مستقیم درمان پزشکی و بدون در نظر گرفتن مرگ و میرهای احتمالی ناشی از این بیماری، کاهش واکسیناسیون کودکان مسلمان پس از کشف مطالعات Pfizer منجر به هزینه کل درمان بالقوه بیش از 94 میلیون دلار نسبت به واقعی شده است. اسکریپت این هزینه بیش از 19 میلیون دلار بیشتر از تسویه حساب 75 میلیون دلاری فایزر با دولت نیجریه است.

محققان به طور فزاینده ای اهمیت اعتماد عمومی به اثربخشی کمپین های واکسیناسیون با هدف کاهش شیوع بیماری در طول همه گیری ها را تشخیص می دهند. نتایج مقاله ما نشان می‌دهد که اخبار منفی واکسیناسیون می‌تواند به طور قابل‌توجهی تنوع واکسن را افزایش دهد و شبکه‌های اعتماد محلی می‌توانند محرک‌های کلیدی تنوع واکسن باشند، به‌ویژه در میان جمعیت‌های اقلیت در مناطقی با خود تقسیم‌بندی بالقوه بیشتر. بنابراین سیاستمدارانی که قصد دارند واکسیناسیون پس از اپیدمی را افزایش دهند باید برای ایجاد و ایجاد اعتماد در این شبکه های محلی برای بهبود جذب واکسن تلاش کنند. این یافته ها همچنین بر اهمیت اقدامات دقیق، اخلاقی و شفاف در تلاش های واکسیناسیون و اعتماد جامعه نهادی و محلی به رعایت واکسن ها تاکید می کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000Omegleaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü