آزادسازی سهام عدالت موجب افزایش شفافیت در شرکت‌های دولتی خواهد شد

آزادسازی سهام عدالت موجب افزایش شفافیت در شرکت‌های دولتی خواهد شد

[ad_1]

«امیرحمزه حیدریان» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص آزاد سازی سهام عدالت، افزود: در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ با فرمان مقام معظم رهبری بخشی از سهام شرکت های دولتی در قالب سهام عدالت به مردم تخصیص پیدا کرد که این موضوع موجب افزایش شفافیت در شرکت های دولتی می شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان خصوصی سازی ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم را برای دارندگان این سهام در نظر گرفتند، گفت: در روش مستقیم سهام دار سهام عدالت، سهم خود را مستقل از شرکت های سرمایه گذاری استانی اداره می‌کند اما در روش غیرمستقیم مالکیت و مدیریت سهام از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی می شود و سهام دار حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت و معادل ارزش ریالی روز، از سهام شرکت سرمایه گذاری استان سهام دار می شوند.

حیدریان اضافه کرد: اختیار انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت با متقاضیان است و مشمولان سهام عدالت تا پانزدهم خرداد ماه ۱۳۹۹ فرصت انتخاب یکی از ۲ روش مذکوررا با مراجعه به سامانه الکترونیکی سهام عدالت به آدرس  www.samanese.ir را دارند و در صورت عدم انتخاب روش، سامانه به صورت پیش فرض روش غیرمستقیم را برای مشمولان انتخاب می کند.  

وی همچنین اظهارداشت: مشمولانی که قصد فروش ۳۰ درصداز سهام خود را دارند از مورخ ۹۹/۰۳/۱۰ لغایت ۹۹/۰۳/۱۳ فرصت دارند تا به بانک های عامل که قبلا شماره حساب و شبای بانکی آن را انتخاب نموده اند مراجعه کرده و نسبت به در خواست ثبت سفارش فروش و تکمیل تعهد نامه اقدام نمایند.

نگهداری سهام عدالت و استفاده از سود و عواید حاصل از آن طی سالیان آتی از توصیه های سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه به مردم استان است.

به گفته او، اکنون در استان کرمانشاه یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر دارای سهام عدالت هستند که حدود ۷۵ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>